W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 

zdjęcie zdjęcieMAKE = BĄDŹ AKTYWNY!

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz firma Nokia ogłosiły VIII edycję Programu „Make a Connection – Przyłącz się”, skierowanego do młodzieży w wieku 16-22 lat z terenu całej Polski. Jeżeli chcecie zrobić coś pozytywnego dla swojego środowiska, możecie ubiegać się o granty w wysokości od 2 000 do 4 500 zł.

W programie wspierane są młodzieżowe projekty lokalne, umożliwiające młodym ludziom aktywne włączenie się w życie społeczne oraz wszechstronny rozwój osobisty. Co roku dofinansowanie otrzymuje około 90 grup młodzieżowych. W poprzedniej edycji, trwającej od 1 lutego do 31 sierpnia br. m.in. grupa z Wietrzna uporządkowała boisko i zrealizowała cykl rozgrywek, „Nieustraszeni z Pławna” stworzyli plac zabaw dla dzieciaków, „Szarlotki” spod Koszalina utworzyły wiejski klub młodzieżowy, członkowie „Vendetty” zorganizowali kurs tańca nowoczesnego, a „Frelki” z Katowic nauczyły się razem ze swoimi kolegami języka migowego. Z kolei mieszkańcy Hajnówki przez kilka tygodni poznawali kulturę Brazylii w ramach projektu „Capoeira zamiast bokowiska”, licealiści z Wrocławia uczestniczyli w warsztatach prawniczych, w Słupsku poznawali zasady zdrowego odżywiania się, w Górach Świętokrzyskich piętnaście osób odbyło warsztaty ratownictwa górskiego, a miłośnicy deski z Rząski stworzyli park deskorolkowy w swoim mieście… A wszystko po to, żeby na wsi, na osiedlu, na podwórku było ciekawiej!

W konkursie mogą wziąć udział zarówno grupy nieformalne, jak i samorządy szkolne czy lokalne stowarzyszenia kierowane przez młodzież. Warunkiem rozpatrzenia wniosku jest wypełnienie stosownego formularza i opracowanie budżetu przedsięwzięcie, zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie internetowej www.makeaconnection.pl. Projekty można zgłaszać do 19 października 2008.

Nadsyłane wnioski muszą spełniać następujące warunki:

Fundacja AVE służy pomocą przy przygotowaniu wniosku, chętnie też użyczy nieformalnym grupom młodzieży osobowości prawnej. Kontakt: avetki@wp.pl. Warto dodać, że w bieżącym roku dziewięciu kajakarzy z Fundacji AVE razem z mieszkańcami Białołęki i Targówka dzięki dotacji „Make a connection” oczyszczała mazowieckie rzeki z zalegających w nich śmieci w ramach projektu „Kajakowe Pogotowie Ekologiczne”.

Grupa młodzieżowa, która otrzyma dotację uczestniczy też w kilkudniowym szkoleniu, organizowanym przez trenerów Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. – Zajęcia są kapitalne. Można nauczyć się jak z sukcesem aplikować o granty i jak je poprawnie rozliczać, a także w jaki sposób efektywnie organizować pracę w grupie i rozwiązywać konflikty – mówi Paulina Garlej, licealistka, jedna z liderek dofinansowanego projektu. – Poza tym spotyka się całe mnóstwo naprawdę kreatywnych młodych ludzi z całej Polski!

Można? Można! I warto! PRZYŁĄCZCIE się zatem do aktywnych, opracujcie projekt i zmieniajcie Białołękę!

Mejkuś

Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .