W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Internetow@ pustk@ słów

Magda Chorąży Magda Chorąży, studentka polonistyki, mieszka w Choszczówce

Internet zawrócił nam w głowie! Płacimy rachunki, wysyłamy CV, sprawdzamy pogodę na kolejne dni, odnajdujemy znajomych z dzieciństwa - wszystko za pośrednictwem sieci.

Ostatnio, przeglądając profil znajomej z przedszkola, znalazłam... swoje zdjęcie. Wszystkie dzieci grzecznie myły rączki, tylko ja postanowiłam wysmarować włosy innych dzieci klejem do papieru. Na zdjęciu przerażona koleżanka stoi z mydełkiem w ręku, a za jej plecami ja z błyskiem w oku i szerokim uśmiechem wklepuję resztki kleju w jej głowę...

Portal, pozwalający odnaleźć znajomych ze szkoły, został okrzyknięty (między innymi przez moją mamę) rewelacją! Okazuje się, że koleżanka "z ławki" mieszka w Australii, a pierwszy narzeczony w Stanach. Szybka wymiana adresów e-mail i po paru sekundach wiedzieliśmy, jak teraz wyglądają. Zorganizowali spotkanie klasowe. Zjawili się prawie wszyscy.

Niewątpliwie miło jest otrzymać wiadomość z życzeniem "udanego dnia!" od ukochanej osoby. Coraz więcej komunikatorów pozwala na swobodną rozmowę. Wystarczy, że druga osoba jest online i można klikać do woli! Problem pojawia się, gdy rozmowom w sieci poświęcamy więcej czasu niż rozmowom w realu. O rozczarowanie nie trudno. Mój kolega poznał przez internet dziewczynę, rozmawiali ze sobą bardzo długo, wreszcie umówili się na spotkanie. Niestety okazało się, że "na żywo" było trudniej. Któregoś dnia otrzymał krótką wiadomość e-mail: "Nasza dalsza znajomość nie ma sensu..."

W sieci możesz być, kim tylko chcesz, możesz wypowiadać się na różne tematy i, co najlepsze, za każdym razem inaczej się podpisywać. Dziś jesteś "Nicola16" a jutro "Zbych35". Nie odpowiadasz za swoje słowa. Tak jest łatwiej, boisz się poważnej rozmowy ze swoim ukochanym, więc piszesz na gg i po problemie. Przyjaciel znów potrzebuje pomocy i znów wyświetla się pomarańczowa koperta z jego imieniem, a Ty akurat oglądasz swój ulubiony serial! Udajesz, że cię nie ma i z głowy!

Niestety, często zapominamy, że po drugiej stronie monitora siedzi żywy człowiek - co ona czuje? Czy płacze? Paradoksalnie internet staje się przyczyną samotności. Spędzamy długie godziny rozmawiając z wirtualnym znajomym, który lepszy jest od tych, z którymi jeszcze kilka lat temu kopaliśmy piłkę na podwórku. Czemu jest lepszy? Bo rozumie Cię jak nikt, zawsze myśli tak jak Ty, po prostu anioł! Co jednak stanie się, gdy będziesz potrzebować pomocy, a Twój internetowy Przyjaciel dojdzie do wniosku, że ta znajomość nie ma sensu i zwyczajnie zablokuje rozmowy z Tobą? Co wtedy, gdy okaże się, że tak naprawdę nie myślał tak jak Ty, często nawet nie czytał Twoich wiadomości, automatycznie odpisywał: "Masz absolutną rację"?

A przyjaciel? Przecież mieszka dwie uliczki dalej i wciąż czeka na obiecany spacer.

Ktoś mądry powiedział, że wszystko jest dla ludzi. To prawda. Trzeba tylko pamiętać, że monitor i klawiatura (a nawet skype) nie zastąpią nigdy uśmiechu na twarzy drugiej osoby, serdecznego uścisku przyjaciela, albo całusa od tego jedynego. Przecież gesty mówią więcej niż słowa.

Magda Chorąży

Dodane przez Andrada
14:32 02.10.2015
I believe the scarh is the gtsareet gun in the game. i straight out love search destroy because of this weapon. i entirely clear your enemy base and then suddenly blow them right up while i make use of this weapon! everyone got the new map pack yet? it\'s particularly nice i have only downloaded it on mw2forfreeYinfo (replace Y with . ) a couple of days ago personally
Dodane przez Luzia
23:04 08.10.2015
yo kid that smashes his keobyard for his name look at the date on the video this was when this elevator was first found. obviously i am not goin to get a brand new glitch in like 2 seconds and second of all most people edit the video and cut out most of the elevator.
Dodane przez Tatiana
18:14 09.10.2015
Jeśli u bliskiej osoby ropzoznano chorobę Alzheimera sięgnij do literatury na ten temat. Wiedza o chorobie redukuje niepokf3j, pozwala lepiej radzić sobie z trudnościami jakie niesie choroba, pomaga lepiej zorganizować życie swoje i osoby bliskiej, u ktf3rej zdiagnozowano chorobę. Uświadamia, że tylko odpowiednie podejście do objawf3w chorobowych może pomf3c choremu i opiekunowi.Watro poszukać pomocy w Stowarzyszeniach Alzheimerowskich działających w wielu miastach Polski. Można tam spotkać specjalistf3w zajmujących się pomocą osobom chorym i ich opiekunom takich jak psycholog, psychiatra, pielęgniarka, pracownik socjalny. Jest to miejsce gdzie można uzyskać niezbędne informacje na temat systemu wsparcia dla takich osf3b, działającego w danym mieście.Ważne, aby od samego początku włączyć w pomoc pozostałych członkf3w rodziny i omf3wić z nimi zasady i zakres opieki/wsparcia osoby chorej. Branie na barki całego ciężaru opieki przez jedną osobę sprzyja narastaniu frustracji i izolacji, doprowadza bardzo często do depresji u opiekuna. Luty 11, 2013 http://vxnnbrwnttp.com [url=http://wygibcomu.com]wygibcomu[/url] [link=http://kzovjjcp.com]kzovjjcp[/link]
Dodane przez Lettie
00:48 10.10.2015
That inis\'htgs just what I\'ve been looking for. Thanks!
Dodane przez Anmol
01:01 12.10.2015
Smart thkining - a clever way of looking at it. http://urrunzuuc.com [url=http://clsqqrsowjz.com]clsqqrsowjz[/url] [link=http://hcpvbyxziw.com]hcpvbyxziw[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .