W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Relacja poplenerowa

Ola Borycka

Typowy kajakarz, chcąc pokazać znajomym oraz przyszłym potencjalnym znajomym frajdę kajakowego życia, zazwyczaj:

a) dzierży w dłoni ekstra wypasiony maks 3 turbo nieprzemakalny aparat; b) biega wzdłuż brzegu, macha rękami i co chwila krzyczy: "Uśmiech!", przy okazji starając się nakłaniać swoje ofiary do przedziwnych rzeczy; ewentualnie c) chowa się w chaszczach/szuwarach/krzakach i pstryka "spontanicznie" zdjęcia najczęściej, gdy model robi to, co "tygrysy lubią najbardziej", ale niekoniecznie chce się tym chwalić.

Gdy typowy kajakarz zrobi satysfakcjonującą go tonę zdjęć, oficjalnie kasuje wszystkie nieudane (pytanie tylko ile wtedy ich zostaje...?). Nieoficjalnie - robi odbitki i wyjmuje te najbardziej kompromitujące w chwili, gdy szczęśliwie zapominamy o spływowej traumie.

Jednakże, mam zaszczyt ogłosić, że owo dyletanctwo sprowadzające szlachetną naukę fotografii na manowce, w fundacji AVE zostało wyplenione (przynajmniej troszeczkę). My, profani sztuki fotografowania, zostaliśmy pokierowani i dokształceni przez artystycznego inkwizytora Ireneusza Graffa.

Po czterech dniach pobytu z nami, niestety, musiał pilnie wyjechać...(?), ale przecież nie wszystko stracone! Oto co zaobserwowałam, gdy szkolenie uczyniło już z nas wirtuozów obiektywów i migawek:

Poruszamy się w plenerze jak prawdziwi fachowcy! Najpierw wstrzymujemy oddech, następnie czołgamy się bezszelestnie do upatrzonego miejsca i czekamy w towarzystwie gościnnych komarów na zaplanowaną akcję, np. w postaci spadającej szyszki gonionej przez stado krwiożerczych wiewiórek.

Jesteśmy bardzo dokładni w ustawianiu wszelkich parametrów! Teraz od momentu uprzejmego: "Uśmiech!" skierowanego do modela, trwa mniej więcej taka przerwa, by model zdążył od nienaturalnego wytrzeszcza przejść do miny wściekłego byka i to (uwaga! uwaga!), łącznie z przypisaną do wścieklizny, pianą na ustach.

... a zdjęcia nieudane kasujemy zanim je zrobimy!

Paulina Garlej

Dodane przez Shama
14:02 02.10.2015
witam cie chciala bym zebys mi poaakzla krok po kroku jak zrobic najzwyklejsze tipsy bo ostatnio prubowalam ale nie zabardzo mi wyszly i chciala bym to zobaczyc od poctaw wszystko pokoleii z gory dziekuje
Dodane przez Chottu
23:04 08.10.2015
I rf3wnież BIG albo even BIGGER pozdrowionka for You Życie nogkio nie rozpieszcza dlatego musimy nieustannie przeć naprzf3d, nieraz pod prąd, wypływać na wierzch gdy toniemy Mogę Ci jedynie życzyć wytrwałości i wiary, więc tego Ci życzę!! Pozdrawiam :* A teraz pędzę maznąć cośik u siebie
Dodane przez Yuuto
18:11 09.10.2015
You make thigns so clear. Thanks for taking the time! http://adqzqmrid.com [url=http://uhjzwqrj.com]uhjzwqrj[/url] [link=http://yintbwbz.com]yintbwbz[/link]
Dodane przez Lizabeth
00:46 10.10.2015
Ya learn somnihteg new everyday. It\'s true I guess!
Dodane przez Junko
01:00 12.10.2015
I suoppse that sounds and smells just about right. http://ybbrqiqac.com [url=http://vepeeuprz.com]vepeeuprz[/url] [link=http://teykido.com]teykido[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .