W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Radni chcą imprez i koncertów

Jest! Działa! Długo oczekiwana i zapowiadana jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu, Młodzieżowa Rada Dzielnicy Białołęka (MRDB) wreszcie rozpoczęła pracę.

W czerwcu uczniowie białołęckich gimnazjów i liceum wybrali swoich przedstawicieli na roczną kadencję. To niewiele, zważywszy, że sporo czasu zajmie poznanie mechanizmów funkcjonowania urzędu i publicznych placówek. Trzymamy zatem kciuki za młodzieżowych radnych, aby zdołali zrealizować wszystkie swoje zamierzenia.

O projekcie MRDB pisaliśmy w "Aveciarzu" po raz pierwszy w 2006 roku. Trze-ba było prawie dwóch lat, aby przedsięwzięcie ruszyło. Koordynuje je Fundacja Civis Polonus przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych. Podobne rady fundacja prowadzi też w innych dzielnicach Warszawy.

Zasadniczym celem działania MRDB jest zwiększenie zaangażowania obywatel-skiego młodzieży i współdecydowania o lokalnych sprawach. Młodzieżowi radni będą odbywać comiesięczne spotkania z urzędnikami i władzami dzielnicy, podczas których zaprezentują swoje oczekiwania i pomysły. Ponadto mają spotykać się ze społecznościami szkolnymi, odbywać warsztaty samorządowe i podejmować konkretne inicjatywy, służące młodym ludziom.

Liczymy, że Młodzieżowa Rada Dzielnicy autentycznie przyczyni się do aktywizacji młodych ludzi w naszej dzielnicy i przyczyni się do ożywienia Białołęki.

Wszystkich uczących się w białołęckich szkołach zachęcamy, aby poznali radnych i przedstawiali im swoje problemy i oczekiwania.

"Aveciarz" chce na bieżąco informować o wszystkich działaniach i inicjatywach MRDB - mamy nadzieję, że będzie ich bardzo dużo. Radnych zaś zapraszamy na łamy naszej gazety. Czekamy na felietony, eseje, pomysły... Tymczasem udało nam się porozmawiać z kilkoma młodzieżowymi radnymi. Zapytaliśmy ich o priorytety i plany na najbliższy rok:

Konrad Piekarski, Gimnazjum Nr 125, Kobiałka

Zależy mi przede wszystkim na tym, aby na Białołęce było więcej imprez młodzieżowych, przede wszystkim dobrych koncertów. Katarzyna Długoszewska, Gimnazjum Nr 122, ul. Van Gogha Chciałabym, aby na imprezy masowe zapraszane były gwiazdy muzyki młodzieżowej. Drugą sprawą, leżącą mi na sercu są zajęcia pozalekcyjne dla młodzieży – chodzi o ciekawą, atrakcyjną ofertę.

Daria Rupniewska, Gimnazjum Nr 121 ul. Płużnicka

Jestem członkiem Komisji Kultury. Również zależy mi na atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych. W mojej szkole próbujemy tworzyć np. kółko filozoficzne. Marzy mi się też nauką języka japońskiego.

Magda Lenadejek, Gimnazjum Nr 123, ul. Strumykowa

Jako radna chciałabym przeciwdziałać istniejącym konfliktom nauczyciel-uczeń. Rozmawialiśmy już o tym na forum rady i mamy pewne propozycje, ale na razie niech pozostaną one tajemnicą. Co miesiąc wydawana będzie ulotka informacyjna, z której dowiecie się wszystkiego o działaniach młodzieżowej rady.

Anna Majdura, Gimnazjum Nr 124, Choszczówka

Lubię imprezować, więc będę dążyła do tego, aby na Białołęce pojawiło się więcej zabaw i imprez. Chodzi o to, abyśmy nie nudzili się w naszej dzielnicy; żeby o Białołęka stała się pozytywnym miejscem, o którym będzie głośno w całej Warszawie

Ola Borycka

Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .