W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 



Fundacja AVE zaprasza:

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

W sobotę 18 X ruszają warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. Zajęcia poprowadzi Rafał Grzenia, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, filolog, dziennikarz, autor wielu programów edukacyjnych i warsztatów dziennikarskich. Bezpłatne zajęcia odbywać się będą dwa razy w miesiącu po 4 i 2 godziny. Zapisy i szczegóły: avetki@wp.pl, 0-600 495 790, 0-22 402 25 51.

WIŚLANY KONKURS LITERACKI

Fundacja AVE i Biuro Edukacji m.st. Warszawy w ramach projektu „Wisła Wielokulturowa” ogłasza konkurs literacki na opowiadanie, esej, nowelę lub felieton, który opowiadać będzie autentyczną historię, związaną z warszawską Wisłą. Chcemy zachęcić młodych ludzi do słuchania historii seniorów, a jednocześnie ukazać, że warszawska Wisła obecnie odcięta od miasta ma wspaniałą historię i jeszcze nie tak dawno tętniła życiem. Regulamin konkursu i informacje o nagrodach – www.fundacjaave.pl.

SFOTOGRAFUJ DREWNIAKI

W br. Fundacja AVE realizowała dwa projekty „Warszawa Drewniana” i „Białołęka Drewniana”, w ramach których zbierano informacje o drewnianych obiektach, znajdujących się na terenie stolicy. Już niebawem mieszkańcy Białołęki otrzymają biuletyn z uwiecznionymi odchodzącymi drewnianymi domami, kościołami, krzyżami. Zorganizowana zostanie też wystawa ukazująca drewnianą zabudowę w skali całego miasta. Tymczasem Fundacja zaprasza dzieci i młodzież do 25. roku życia do udziału w konkursie fotograficznym. Zdjęcia drewnianych obiektów architektonicznych w formie cyfrowej można przesyłać do 15 XI: avetki@wp.pl. Autorzy najciekawszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegóły: www.fundacjaave.pl, 0-22 402 25 51.

NOCĄ W KAJAKU

W nocy z 18 na 19 X odbędzie się II nocny spływ kajakowy Wkrą. Wyprawa uroczyście zakończy tegoroczny sezon wodniacki i kajakowe programy realizowane w tym roku przez Fundację AVE. Start o g. 19 sprzed białołęckiego ratusza, trzeba zabrać ciepłe ubranie, latarki i pochodnie. Obowiązują wcześniejsze zapisy: avetki@wp.pl, 0-608 178 447. Koszt: 50 zł.

WYSTAWA „KAJAKIEM KU MOSTOM”

W niedzielę 19 X od g. 7 do 14 oraz od 18 do 19 w Parafii Narodzenia NMP w Warszawie-Płudach, ul. Klasyków 21 będzie można oglądać plenerową wystawę zdjęć, dokumentujących zrealizowany przez Fundacją AVE w 2008 roku edukacyjny projekt „Kajakiem ku Mostom”, w ramach którego odbywały się wyprawy ekologiczne, integrujące pokolenia, dla osób niepełnosprawnych i dzieci z domów dziecka. Później wystawa dostępna będzie w różnych instytucjach publicznych na terenie Warszawy. Harmonogram w internecie.

Dodane przez Bernabe
13:08 02.10.2015
That top picture just blew me away. I will have to see if I can do sonhetimg like that with one of my bird pictures. Did you use photoshop or sonhetimg else?
Dodane przez Davids
23:51 08.10.2015
use my wildlife garedn as an outdoor classroom. a0I teach countless workshops about different aspects of wildlife garedning and find that the best way to learn is by seeing first-hand. a0People get ideas that take seed,
Dodane przez Iris
04:05 09.10.2015
I do it! However I don\'t have a blog.. but my main thing is to go to the cheapest place posilbse, and do constant comparison shopping. I look for the item that has the cheapest cent per ounce. Also, when planning meals I always make sure that they all kind of co-inside, so that I am not buying something special for just one meal. My local market also has a bulk section, where you can get 1 lb. of rice for 20 cents, versus 50 cents in the bag. I do not do much for coupon clipping, as the market I go to does not have a flyer, and coupons that come in the newspaper are for name brands, which I don\'t buy. I focus on casserole types of meals as well as stews, and soups. Chicken is cheap, and that is also our main meat source. Don\'t use things like bisquick, look up recipies to make your own mix.. same with cakes, and other things. Cream sauces for pasta are incredibly easy to make with some milk, seasonings, and flour (For thickener)The key to having a cheaper grocery bill is to buy nothing pre-made, or pre-put together. The closest thing I buy to something put together is peanut butter, or jelly. It really doesn\'t take long to make meals either, its just getting it down to a science. Every meal I make has veggies, and meat in it.For my family of 3, our grocery bill is $70.00 for two weeks. That includes breakfast, lunch, dinner, and snack. http://siwafdlhrul.com [url=http://ruamybdihmu.com]ruamybdihmu[/url] [link=http://imymuz.com]imymuz[/link]
Dodane przez Jose
10:23 09.10.2015
My biggest aivdce is to when you go shopping is to buy things in kits .. Like a kit for spagetti (tomato sauce, noodles, canned mushrooms etc..) that way he can open the fridge and put it all together.. You can also still make things in the crock pot just freeze some of the leftovers. Then you will have something he can heat up at a later date.. Just be sure to mark it well with the date frozen and what it is I like to take just a regular pork/beef pot roast brown it and put it in the crock pot with some beef broth.. Let that cook all day REMOVE from broth and pull it apart with two forks Mix with BBQ sauce and put on a bun . Serve with cole slaw or baked beans and it\'s done ! Meatloaf is pretty easy and you can make it ahead with instructions to cook.. Also, if you go to the website KRAFTFOODAND FAMILY.COM there\'s tons of easy recipies and shopping lists as well as money saving coupons Good luck
Dodane przez Sonia
07:09 10.10.2015
I do this every week, usually on Monday\'s on my lunch break. I look at all my recpies online and decide which ones sound good to me for that week. I type up a list of my menu and then print all the recpies off and determine what I have and don\'t have. Break down my grocery list into different sections so that way I get it all in one trip! It saves a lot of money too and you\'re right, you can control what you put in your body! I usually spend about $60-70/week and it\'s enough for 7 dinners and for 2 people, lunch the next day as well! I hope this helps you out! Another tip, look at your local grocery online circular and whatever meats and veggies are on sale, that\'s usually how I determine which recipe will work out better. http://kufugoqh.com [url=http://wtlwluhg.com]wtlwluhg[/url] [link=http://djvinme.com]djvinme[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .