W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Trzeci wymiar boiska?

Ostatnio do opinii publicznej m.in. za pośrednictwem „Echa Białołęki” dotarła hiobowa wiadomość o tym, że budowane właśnie przy ul. Picassa boisko nie będzie pełnowymiarowe. Minimalne wymiary obiektu, na którym można rozgrywać mecze ligowe, to 90 x 45 m.

Na dzień dzisiejszy jedyne pełnowymiarowe boisko w naszej dzielnicy znajduje się przy ul. Fleminga 2. Stowarzyszenie Sportowe Białołęka (SSB) wynajmuje je od Polfy za kwotę blisko 4 000 zł miesięcznie. Działając kilka lat w SSB mogłem się przekonać o stanie pawilonu przy Fleminga, w którym mieszczą się szatnie i natryski. Przeciekający dach, brak ogrzewania przez cały rok, tragiczny stan toalet to tylko początek listy remontowej… Prowizoryczne naprawy skromnymi środkami w coraz mniejszym stopniu przynosiły skutek. Piłkarze marzli jesienią i wiosną. Ogrzewanie przyniesionymi z domu „farelkami” groziło pożarem. Stroje sportowe po praniu schły całymi dniami w suszarni. Woda przeciekająca przez dach zbliżała się niebezpiecznie do instalacji elektrycznej w pomieszczeniach z natryskami i groziła porażeniem prądem. Dodatkowo życie „umilali” złodzieje tnąc i wynosząc kable biegnące do słupów oświetleniowych przy boisku, uniemożliwiając w ten sposób prowadzenie treningów po zmroku. Organizując swego czasu ogólnopolski turniej piłkarski dla dzieci ( grały drużyny z Kielc, Bełchatowa, Starachowic, Ostrołęki) wstydziliśmy się tego obiektu, a szatnie dzięki uprzejmości harcerzy z Pragi Północ urządziliśmy w dużych namiotach. Dlatego tak istotna była i jest budowa nowego boiska z przyzwoitym zapleczem.

Przeczytawszy artykuły w „Echu” wściekłem się, że znowu coś wyszło nie tak, jak powinno. Postanowiłem drążyć temat i ustaliłem, że w projekcie opracowanym przez inwestora obiektu – Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji - podano wymiary właściwe (90x45). Pracując społecznie nauczyłem się, że często urzędnicy co innego mówią, a co innego piszą. Za pośrednictwem formularza ze strony internetowej urzędu, zadałem pytanie burmistrzowi naszej dzielnicy. Otrzymałem odpowiedź, że boisko będzie jak najbardziej pełnowymiarowe. Błędne informacje pochodziły od urzędnika z WOSiR-u , który w rozmowie telefonicznej z Jarkiem Filipowiczem z PKS Agape pomylił się przy odczytywaniu wymiarów z projektu. Ale nieprecyzyjne informacje były udzielane też przez Przewodniczącego Rady Dzielnicy Pawła Tyburca (np. na oficjalnej stronie internetowej urzędu dzielnicy przy okazji relacji z meczu AGAPE) oraz wiceburmistrza Andrzeja Opolskiego (na forum „Echa” opisuje to radny Bartłomiej Włodkowski). Świadczy to o braku lub niewielkim zainteresowaniu powstającą inwestycją naszych urzędników.

Przy okazji przeglądania zamówienia i dokumentów związanych z przetargiem na budowę boiska przeczytałem też protest złożony przez firmę Polcourt. Otóż w warunkach zamówienia pojawiła się określona jakość murawy FIFA TWO STARS (co rozumiem) i określone granulaty i wypełnienie dla nawierzchni z podaniem komponentów (czego już nie rozumiem). Protest firmy Polcourt odrzucono ze względu na złożenie go po wymaganym terminie. Jako laikowi trudno mi dyskutować o wymaganiach stawianych nawierzchniom i określaniu jej poszczególnych składników. Jeśli murawa spełnia wymagania jakościowe, to dla mnie jako użytkownika, jej producent jest obojętny. Jednak dla autora warunków zamówienia nie było to obojętne. Ciekaw jestem, czy któryś z radnych zgłębi temat u niezależnych ekspertów i zweryfikuje czy takie działanie nie miało jakiegoś ukrytego wymiaru?

Dariusz Jerzak

Od redakcji: Wydaje się, że zasadniczym problemem pozostaje też kwestia braku sanitariatów. W dokumentach przetargowych zapisano: „Projekt nie zakłada dla boiska własnego systemu obsługi sanitarnej. Użytkownicy obiektu jako funkcjonalnie i organizacyjnie powiązanego z Gimnazjum wykorzystywać będą jego zaplecze szatniowo – sanitarne.” Znając życzliwość i umiejętność sensownego rozwiązywania problemów przez dyrektor szkoły Alicję Małecką – Mierzwę możemy się tylko domyślać, jak łatwe i bezproblemowe będzie korzystanie ze szkolnego zaplecza... Warto, aby stosowne działania związane ze stworzeniem odpowiedniej infrastruktury nowego obiektu podjął Zarząd Dzielnicy.

Dodane przez Odi
13:38 02.10.2015
At last! Someone who untrnsdaeds! Thanks for posting!
Dodane przez Bernabe
23:51 08.10.2015
Many many quiltay points there.
Dodane przez Charaf
04:05 09.10.2015
The forum is a brtegihr place thanks to your posts. Thanks! http://ttvbjsgq.com [url=http://juqoail.com]juqoail[/url] [link=http://pvwpec.com]pvwpec[/link]
Dodane przez Mohomad
10:24 09.10.2015
No more s***. All posts of this qulitay from now on
Dodane przez Helena
07:09 10.10.2015
Heck of a job there, it abllsuteoy helps me out. http://fjnxxmv.com [url=http://oqeuaowyt.com]oqeuaowyt[/url] [link=http://zaniuy.com]zaniuy[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .