W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Po cichu…
OTWORZYLI BOISKA!

- Szlag by to trafił! Żeby pokopać piłkę muszę jeździć do dziadków na Bielany – żali się 16-letni Hubert z ulicy Czołowej w Płudach, zapalony piłkarz. – Na osiedlach nie ma boisk, a te przy szkołach popołudniami stoją zamknięte! Podobnych interwencji mieliśmy wiele.

Problem nie jest nowy. Od dłuższego czasu o otwarcie dla mieszkańców boiska i placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 110 apelowała Rada Osiedla Białołęka Dworska. Dotychczas wynajęcie obiektu możliwe było tylko na zasadach komercyjnych oraz przez stowarzyszenia i kluby sportowe. Tymczasem chodzi o to, aby w soboty i niedziele każdy zainteresowany mógł „pokopać” piłkę, a maluchy miały możliwość skorzystania z przyszkolnej piaskownicy. Oczywiście wszystko na ustalonych zasadach, aby zabezpieczyć publiczne obiekty przed dewastacją.

- W tej sprawie interweniowałem wielokrotnie – mówi radny Bartłomiej Włodkowski z „Gospodarności”. - Chociaż o otwarciu szkół i uczynieniu z nich lokalnych centrów kultury, rekreacji i sportu nich burmistrz mówił wielokrotnie zarówno podczas kampanii wyborczej, i po objęciu stanowiska, odzewu na moje pisma nie było. Wreszcie przed wakacjami napisałem na ten temat artykuł do „Echa Białołęckiego”. Zapraszałem w nim do dyskusji wszystkich zainteresowanych problemem, aby wypracować jak najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązania, uwzględniające oczekiwania społeczne, jak i gwarantujące zabezpieczenia mienia szkolnego.

Artykuł zrobił swoje. Kilka dni później radny Włodkowski otrzymał pismo z dzielnicowego wydziału sportu i rekreacji z informacją, że urząd przystąpił do opracowania zasad otwarcia szkolnych obiektów dla osiedlowych społeczności. Do pisma dołączono projekt zaproponowanego w materiale prasowym regulaminu korzystania z boisk oraz informację, że realizacja potrwa kilka miesięcy.

- Niespodziewanie na spotkaniu Rady Osiedla Białołęka Dworska w końcu października wiceburmistrz Piotr Smoczyński niejako mimochodem poinformował, że boiska przy Szkołach Podstawowych 110 (Białołęka Dworska) i 257 (Wiśniewo) od września są otwarte w weekendy dla wszystkich mieszkańców – mówi Włodkowski. – Jednocześnie zaznaczył, że statystki prowadzone przez pracowników urzędu, wskazują na znikome zainteresowanie ofertą…

Ależ niespodzianka! Członkowie rady osiedla nie kryli zdenerwowania. – Dlaczego nikt nie przekazał nam tej informacji? – dopytywali. – Jak mogliśmy dotąd pójść z dziećmi na plac zabaw, skoro nie wiedzieliśmy, że już wolno? Wiceburmistrz pytany o powody „zatajenia” informacji bezradnie rozkładał ręce.

Fakt, że można korzystać w weekendy z zewnętrznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej potwierdzają dyrektorzy Szkół Nr 110 i 257 pp. Grażyna Zając i Beata Pergałowska. Jak dowiedzieliśmy się w rozmowach telefonicznych jedyne ograniczenie, zresztą zupełnie zrozumiałe, dotyczy godzin, w których z boisk korzystają grupy zorganizowane lub organizacje sportowe. Jeśli obiekty są puste - wejść na boisko czy plac zabaw może każdy – dzieci do 18. roku życia pod opieką osoby dorosłej, a pełnoletni z dowodem osobistym. Dyrektorzy podkreślają, że przekazaniem informacji lokalnej społeczności miał się zająć urząd dzielnicy.

Tymczasem urzędnicy nabrali wody w usta. Do chwili zamknięcia numeru nie udało się nam dowiedzieć, dlaczego przemilczano cenną inicjatywę i czy oferta dotyczy także innych szkół. Sprawa dziwi tym bardziej, że otwarcie boisk połączone było z wydatkowaniem środków publicznych. Ratusz opłacał bowiem we wrześniu i październiku pracownika, który dozorował obiekty.

- Urząd zatrudnia cały sztab ludzi, zajmujących się komunikacją społeczną i promocją, jest nawet rzecznik prasowy, strona internetowa i gazetka „Czas Białołęki” - mówi radny Włodkowski. – W kontekście prowadzonych statystyk wykorzystania boisk, wygląda to tak, jakby ktoś koniecznie chciał, żeby pomysł ich otwarcia nie znalazł zainteresowania wśród mieszkańców. Nawet jeśli informacje pojawią się po niniejszym artykule, to będzie to przysłowiowa musztarda po obiedzie. Po raz kolejny zmarnowano pieniądze.

Cóż, idzie zima. Mimo wszystko ciesząc się z oczekiwanego otwarcia boisk, radzimy urzędnikom zawieszenie statystyk do wiosny. A wówczas – MŁODZI DO BOJU! Ruszajcie na boiska, place zabaw i kopcie ile sił!

janmax

gadu gadu 13162740

Dodane przez Pudindt
13:44 02.10.2015
kurcze Grzesiek ostatnio na Agrykoli trochę ianzcej wyglądałeś niż na tym zdjęciu może dlatego ze grałeś w koszulce i Ci ten kaloryfer zakryło ..?? a może jakoś ianzcej światło pada? nie napisałeś że jak graliśmy to jak piłka gdzieś poleciała po Twoim strzale,to większość myślała ze masz ja pod koszulka tylko nie wiedzieli czy tam gdzie masz brzuch czy tam gdzie masz garb
Dodane przez Lais
11:53 22.12.2015
Wow! Great thnigink! JK
Dodane przez Cesar
19:49 22.12.2015
Way to go on this esays, helped a ton.
Dodane przez Delma
01:38 23.12.2015
Begun, the great internet edctauion has. http://cvngtypzw.com [url=http://zvyturnk.com]zvyturnk[/url] [link=http://zdcvclg.com]zdcvclg[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .