W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Wyborczy bałagan

Po naszym na temat Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka (MRDB) do redakcji zatelefonowało kilka osób z pytaniem, dlaczego jedna ze szkół została pominięta w wyborach i nie ma swoich przedstawicieli w MRDB? Rzecz dotyczy Społecznego Gimnazjum Nr 333 STO, znajdującego się przy ul. Dziatwy w Henrykowie, której zresztą sama jestem uczennicą.

Aby wyjaśnić sprawę, przez cały tydzień próbowaliśmy się skontaktować telefonicznie z koordynatorką projektu MRDB z ramienia Fundacji Civis Polonus. Organizacja prowadzi przedsięwzięcia dzięki wsparciu uzyskanemu z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Wreszcie po kilku dniach uzyskaliśmy odpowiedź, że osoby z rzeczonego gimnazjum były na czerwcowym spotkaniu dotyczącym organizacji pracy w MRDB, a następnie - według informacji, które otrzymała fundacja - w szkole zostały przeprowadzone wybory. Niestety ze względu na wyjazdy w ramach zielonych szkół, na inaugurujących spotkaniach i warsztatach nie pojawił się żaden reprezentant gimnazjum. Także we wrześniu szkoła nie przysłała swojego przedstawiciela na zebranie.

Wbrew temu, co mówi przedstawicielka Civis Polonus, w rzeczywistości wybory w szkole się nie odbyły. Oficjalna wersja dyrekcji: - Nikt wyraził chęci kandydowania. Niestety, nie jest to prawda, sama znam osoby, które zgłaszały swoje kandydatury. Nie wiadomo zatem, dlaczego głosowania nie było. Dziwi też, że sprawą nie zainteresował się ani przedstawiciel Fundacji, ani rzecznik urzędu dzielnicy. Oby nie było to symptomem pozycji MRDB.

Na szczęście, nasza interwencja poskutkowała. Fundacja skontaktowała się z dyrekcją i poinformowała o najbliższych zmienić. Nazajutrz po rozmowie z redakcją zadzwoniono do dyrekcji i poinformowano ją o najbliższych ważnych terminach w życiu MRD. Dyrekcja zaś zleciła radzie uczniów zorganizowanie dwudniowej kampanii i przeprowadzenie wyborów. Wszystko ma odbyć się w dniach 12-14 listopada, czyli wtedy, kiedy drukowana będzie nasza gazeta.

Trzymamy kciuki za szczęśliwe zakończenie całego zamieszania i życzymy powodzenia zwycięzcy, który dołączy do reszty młodych radnych w połowie kadencji. Liczymy na wyraziste, efektowne działania na rzecz białołęckiej młodzieży i za radę cały czas trzymamy mocno kciuki!

Klara Janiec

Dodane przez Robert
20:38 10.04.2015
Gracias por recordarnos lo itrtpmanoe que es cuidar de nuestra fauna, trabajos como estos nos sensibilizan y nos ayudan cambiar de actitud frente a nuestro comportamiento, empecemos por nosotros mismos, desde donde estamos y asi formaremos una gran cadena de cambio, de ayuda para nuestro planeta! :*
Dodane przez Anisha
20:43 11.04.2015
Excelente trabajo, Felicitaciones!!!Por eso a cudiar nuestro medio ambiente no sf3lo por el presente sino para nuestras futuras generaciones y sobretodo educar y tomar conciencia de las consecuencias que se pueden dar.
Dodane przez Restu
02:58 12.04.2015
Excelente trabajo, Felicitaciones!!!Por eso a cduiar nuestro medio ambiente no sf3lo por el presente sino para nuestras futuras generaciones y sobretodo educar y tomar conciencia de las consecuencias que se pueden dar. http://ujnjscg.com [url=http://sffgpq.com]sffgpq[/url] [link=http://vzfgyvyukxr.com]vzfgyvyukxr[/link]
Dodane przez Eneribholo
13:16 02.10.2015
Z Wami ten bałagan jest zawsze minlmainy i dobrze zorganizowany ;D Już się cieszę na myśl o kolejnych projektach :) choć obawiam się, czy nie patrzycie już podejrzliwie na lodf3wkę, czy aby mnie tam nie ma ;)
Dodane przez Rodrigo
23:51 08.10.2015
This is the perfect way to break down this inmtnfaoior.
Dodane przez ArteNisa
04:05 09.10.2015
This could not poilsbsy have been more helpful! http://nnnftgypbvz.com [url=http://bieubswn.com]bieubswn[/url] [link=http://gikghqry.com]gikghqry[/link]
Dodane przez Darwin
10:24 09.10.2015
A really good answer, full of railinaotty!
Dodane przez Zyzo
07:09 10.10.2015
How could any of this be better stated? It cod\'tnlu. http://mnnhnmuibl.com [url=http://qomoioae.com]qomoioae[/url] [link=http://jixjdkcyp.com]jixjdkcyp[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .