W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Ze Pstrej na Strumykową, czyli…
GDZIE DO GIMNAZJUM?

Bartek Włodkowski, radny Białołęki (Gospodarność), szef Fundacji AVE

Chodzisz do szóstej klasy? O tym, w którym gimnazjum będziesz się uczył w przyszłym roku w dużym stopniu zadecyduje miejsce zamieszkania.

Na poziomie szkół podstawowych i gimnazjalnych obowiązuje bowiem rejonizacja. Oznacza to, że konkretne ulice przypisane są do odpowiednich szkół. Okręgi wyznacza się, biorąc pod uwagę odległość od miejsca zamieszkania do szkoły, jak również możliwości lokalowe tych ostatnich.

Właśnie w listopadzie br. rada dzielnicy musi uchwalić nowy plan sieci publicznych gimnazjów z określeniem granic ich obwodów. Projekt przygotowany przez wydział oświaty został przedstawiony radnym na godzinę przed sesją. Szkoda, że wcześniej nie podjęto trudu konsultacji z mieszkańcami (poprzez radnych), a ograniczono się wyłącznie do postawienia kilku kresek na mapie i zapytania dyrektorów szkół o zdanie.

Przy obecnym podziale okręgów w oczy rzucają się chociażby dwie sprawy. Oto uczniowie z ulic Wczele, Oczeretu i Szynowej zostali włączeni do obwodu Gimnazjum Nr 121 przy ul. Płużnickiej, a mieszkańcy obszaru między oczyszczalnią ścieków „Czajka” a linią kolejową do Gimnazjum Nr 123 przy ul. Strumykowej. Ci ostatni, aby dotrzeć do szkoły muszą najpierw iść piechotą około 2,5 kilometra do ulicy Modlińskiej, a następnie dwoma autobusami dojechać na Nowodwory. Inna opcja: pokonanie całej ulicy Zawiślańskiej, „wycieczka” autobusem 133 na Tarchomin i stamtąd kolejny spacer. Tymczasem obydwa obszary są naturalnie skomunikowane ze szkołą w Choszczówce. Nie trzeba się obawiać jej przeciążenia, bo we wskazanych przeze mnie rejonach nie ma wielkich osiedli a jedynie domki jednorodzinne.

Jednocześnie obszar między ulicami Ceramiczną a Milenijną, na którym znajdują się blokowiska zamiast do Gimnazjum Nr 122, należy włączyć do obwodu Gimnazjum przy ul. Płużnickiej. Uczniom z tym ulic znacznie łatwiej dotrzeć na Piekiełko (jeden autobus) aniżeli na Van Gogha. Rozwiązuje to również problem obwodu szkoły z Płużnickiej, które w obecnej wersji obejmuje wiele terenów przemysłowych, co bezpośrednio przekłada się na małą liczbę uczniów.

Chociaż komisja oświaty, kultury i sportu projekt przyjęła, to podczas sesji podobne do moich wątpliwości mieli także inni radni. Sprawę odłożono więc do kolejnej sesji, która odbędzie się przed 20 listopada. Do tego czasu czekamy też na Wasze opinie w tej sprawie – piszcie: aveciarz@gmail.com.

Szczegółową mapę z rejonami szkół można znaleźć na stronie internetowej „Aveciarza” (link na www.fundacjaave.pl).

Bartek Włodkowski

Dodane przez Uriel
13:05 02.10.2015
Excelente trabajo, Felicitaciones!!!Por eso a cuiadr nuestro medio ambiente no sf3lo por el presente sino para nuestras futuras generaciones y sobretodo educar y tomar conciencia de las consecuencias que se pueden dar.
Dodane przez Paul
23:50 08.10.2015
We coudl\'ve done with that insight early on.
Dodane przez Yalnizkalbler
04:04 09.10.2015
Appltenray this is what the esteemed Willis was talkin\' \'bout. http://xhuwprperl.com [url=http://evxqdk.com]evxqdk[/url] [link=http://plwqapejl.com]plwqapejl[/link]
Dodane przez Anamika
10:23 09.10.2015
That\'s really thninkig of the highest order
Dodane przez Yeshi
07:09 10.10.2015
An inleitlgent answer - no BS - which makes a pleasant change http://qrirliwfhxp.com [url=http://ehevact.com]ehevact[/url] [link=http://ebtbuooxj.com]ebtbuooxj[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .