W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 BLS

BLS to skrót od Białołęckiej Ligi Siatkówki – największych amatorskich rozgrywek w tej dziedzinie w Warszawie. Inicjatorem przedsięwzięcia jest prężnie rozwijające się stowarzyszenie „Sport-Białołęka”, promujące rekreację ruchową.

W rozgrywki animowane przez organizację angażuje się systematycznie ponad 350 zawodników z 38 drużyn amatorskich.

W sobotę 25 października odbył się turniej kwalifikacyjny do BLS. Zacięty bój o 7 wolnych miejsc w rozgrywkach stoczyło 15 drużyn. Wszystkie mecze stały na wyrównanym poziomie i niemal do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto zdobędzie prawo gry w pierwszej lidze.

Po rozegraniu fazy grupowej kompletem zwycięstw pochwalić się mógły AsBro Świder, Bartex, Wkrótce oraz Wykształciuchy. Stawkę ćwierćfinalistów uzupełniały: Weź Pigułkę, Sabinki, Volup oraz Brofani. Wszystkie te zespoły zagrają w drugiej lidze BLS. Spotkania ćwierćfinałowe, poza meczem AsBro – Brofani, kończyły się wynikami 2-0. Z rywalizacji zwycięsko wyszli: Bartex, który pokonał Weź Pigułkę, Wykształciuchy, które odprawiły z kwitkiem Sabinki, Wkrótce, które zwyciężyło Volup oraz wspomiane wcześniej AsBro, które w tie breaku okazało się lepsze od Brofanów. Półfinały, decydujące o ostatecznych rozwiązaniach, dostarczyły jeszcze więcej emocji. Oba były zacięte i zakończyły się tie-breakiem. Zwycięsko z rywalizacji wyszły zespoły Wkrótce oraz Trilux AsBro Świder i to one zagrają w sezonie jesienno-zimowym w najwyższej klasie rozgrywek. Następne mecze w kolejne weekendy listopada w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21.

Równolegle w obiektach sportowych przy ul. Światowida toczą się rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej. Mecze pierwszej kolejki zakończyły się zwycięstwem Bomby Warszawa (13:2 w meczu z Cienkimi Bolkami), Są Górą (miażdżący sukces 21:2 nad UKSW) oraz Młodej Białołęki (10:2 nad Andrew’s Team).

Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .