W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Bartek Laureatem

Bartek Włodkowski

Miło nam poinofmować, że Bartek Włodkowski, szef Fundacji AVE i radny Białołęki, znalazł się w gronie laueratów III edycji ogólnopolskiego konkursu im. Heleny Radlińskiej dla animatorów społecznych, organizowanym przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Europejskiego Funduszu Społecznego i pod patronatem p. Elżbiety Bieńkowskiej Minister Rozwoju Regionalnego.

Kapitału konkursu pod przewodnictwem prof. Wiesława Thiessa spośród blisko50 zgłoszeń wybrała 6 zwycięzców – osoby, które pobudzają aktywność osób, grup i instytucji w przestrzeni publicznej, ożywiają społeczność lokalną, inicjując różnego rodzaju działania, pracują z wieloma grupami w środowisku lokalnym na rzecz wspólnego dobra.

Patronka konkursu, Helena Radlińska, jest twórczynią polskiej szkoły pedagogiki społecznej, oryginalnej i prężnej koncepcji naukowej, która odegrała znaczącą rolę w myśli i praktyce pedagogicznej II Rzeczypospolitej. Radlińska głosiła ideę wychowania, za pomocą którego pragnęła budować „lepszą przyszłość”. Pierwszym krokiem na drodze do osiągnięcia niezbędnych przeobrażeń miało być kształtowanie czynnych i twórczych postaw. Przez większość życia związana była z Uniwersytetem Łódzkim, zmarła w 1954 roku.

Serdecznie gratulujemy nagrody. W istocie, patrząc na imponującą listę projektów społecznych, realizowanych przez Fundację AVE i animowanych przez Bartka, zlokalizowanych na Białołęce i Targówku w istocie budzi podziw i uznanie: cykliczne festiwale, warsztaty, programy pomocowe, przedsięwzięcia edukacyjne i integracyjne, aktywizowanie wolontariatu. Wymieńmy tylko niektóre: „Betlejem u Avetek”, „Juwenalia III Wieku”, „Konkurs Recytatorski Twórczości ks. Twardowskiego”, „Dobra strona rocka”, „Nadwiślańskie Biesiady Muzyczne”, „Białołęka Drewniana”, „Super czad z dziadkiem w kajaku”, „Kajakiem ku Mostom”, „Białołęcka Akademia Kajakowa”, chóry, „Poszukiwacze Historii”, „Wokalia III Wieku”, „Pogotowie Ekologiczne”, „Białołęka Drewniana”, stypendia „Dla Edukacji”, szkolenia „Daj Siebie Innym”, „Nasze europejskie Mazowsze”, wiślane obchody rocznicy Powstania Warszawskiego, cykle tekstów historycznych, dotyczących Białołęki, remont stuletniej fisharmonii…

- Jestem zaskoczony faktem otrzymania nagrody – mówi laureat. – Traktuję ją raczej jako uznanie dla wszystkich osób, które uczestniczą w działaniach Fundacji AVE i je wspierają, także swoim 1 procentem. Sam naprawdę niewiele bym zrobił, staram się jedynie wspomagać potencjał i energię ludzi, których spotykam na swojej drodze.

Do konkursu zgłosili Bartka wolontariusze Fundacji AVE. Wręczenie nagrody odbędzie się 19 lutego 2009 roku o g. 10 w Centralnym BASENIE Artystycznym w Warszawie przy ulicy Konopnickiej 6, podczas uroczystej gali, wieńczącej II Ogólnopolską Konferencję na rzecz Aktywizacji i Rozwoju Społeczności Lokalnych.

Dodane przez Aliou
13:57 02.10.2015
OOps, I almost foogrt, a couple of members helped students from Rogers high School to bring an outstanding project to campers at Camp Goodtimes. THey made little pineapple shaped ukelele\'s-a real luai hit! Another session will be help this month(July)so members can also join the lineup of tool aides. Contact me, please.
Dodane przez Mariana
23:51 08.10.2015
Chatting to perfect srtangers is always fascinating. I like hearing what people think - they tend to open up more to a stranger who they may not ever see again, so don\'t feel like they would be judged.
Dodane przez Rossi
04:05 09.10.2015
Nie obawiasz się, że ludize poprzez stałe obserwowanie Twojego bloga, zaczną Cię naśladować i zaraz cała Polska będzie wyglądać tak, jak Ty? Wiesz..u mnie w szkole to tak działa, że jeśli ubiorę coś \"nowoczesnego\", za parę dni już widzę sobowtf3ry. http://owkijtvs.com [url=http://apzzeg.com]apzzeg[/url] [link=http://vnfjlerolr.com]vnfjlerolr[/link]
Dodane przez Gita
10:25 09.10.2015
Nie obawiasz się, że ludize poprzez stałe obserwowanie Twojego bloga, zaczną Cię naśladować i zaraz cała Polska będzie wyglądać tak, jak Ty? Wiesz..u mnie w szkole to tak działa, że jeśli ubiorę coś \"nowoczesnego\", za parę dni już widzę sobowtf3ry.
Dodane przez Zaida
07:10 10.10.2015
Nice job on the page, very interesting mrteaial. I could benefit from implamenting some of your enthusiasim for all things healthy! Unfortunately, someone in this family had to suffer from the lazy gene with a mild addiction to tacos. But bravo to you my accomplished genetic companion! http://vvbthtxdfqi.com [url=http://hjocheim.com]hjocheim[/url] [link=http://zcucowpf.com]zcucowpf[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .