W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcieCoś dla Ciebie

Make a Press!

Program Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz firmy Nokia „Make a connection” prezentowaliśmy na łamach wrześniowego numeru „Aveciarza”. Pomaga on realizować młodym ludziom pomysły, służące lokalnej społeczności. Dzięki niemu redakcja „Aveciarza” startuje lada dzień z projektem, w którym koniecznie powinniście wziąć udział! Nazwaliśmy go BIAŁOŁĘKA-PRESS.

Nasz projekt skierowany jest do wszystkich tych, którzy mają własne zdanie i chcą je przedstawić; do osób, którym nie jest obojętne to, co dzieje się dookoła; do ludzi aktywnych, mogących zaktywizować i rozruszać młodą Białołękę!

Nie sądzicie, że za mało w naszej dzielnicy imprez młodzieżowych? Ile razy narzekaliście na brak kina? Czy codziennie musicie tłumaczyć się nauczycielom ze spóźnień, bo znów staliście w gigantycznych korkach? Znowu zmienili trasy linii autobusowych? Przyszedł Wam do głowy fajny pomysł na spędzanie wolnego czasu? A może po prostu macie ciekawą pasje i chcielibyście pokazać swoje osiągnięcia szerszej publiczności?

Jeśli odpowiedzieliście twierdząco choćby na jedno pytanie, to projekt BIAŁOŁĘKA-PRESS jest właśnie dla Was! Mamy w końcu w dzielnicy młodzieżową gazetę, w której nie znajdziecie ,,nadętych” tekstów. Staramy się pisać o tym, co nas, młodych, dotyczy. Chcemy Was zaprosić do aktywnej i ciekawej pracy przy tworzeniu gazety młodzieżowej, odważnego wyrażania swojego zdania, aktywności w zmienianiu otaczającej rzeczywistości...

Jeśli ktoś nie jest pewny swoich umiejętności literackich, nie musi się martwić! W ramach projektu zaplanowaliśmy cykl warsztatów dziennikarskich, które poprowadzą zawodowi publicyści i ludzie pióra. Po kilku spotkaniach sztuka dziennikarska nie będzie dla Was straszna. Nauczycie się pisać szybko i konkretnie, poznacie techniki tworzenia reportażu, felietonu, a nawet… robienia dobrych zdjęć! Wiosną planujemy zorganizowanie weekendowego szybkiego kursu fotografii prasowej.

Na pewno nie będzie nudno! Gwarantujemy dobrą zabawę, pożytecznie spędzony czas, a w zamian oczekujemy Waszej aktywności i działania. Nie dajmy się zniewolić szklanym ekranom i decydujmy o otaczającym nas świecie. Czy wiecie, że „Aveciarz” posiada swój numer ISSN, który oznacza, iż każdy numer naszej gazety archiwizowany jest w Bibliotece Narodowej. Może więc w przyszłości ktoś na podstawie Waszych tekstów napisze pracę naukową, dotyczącą naszej dzielnicy?

Zanim zaczniemy wspólne warsztaty dziennikarskie, dzięki uprzejmości dyrekcji i nauczycieli zaplanowaliśmy spotkania z Wami podczas lekcji wychowawczych. Jeszcze w lutym przedstawicielki redakcji zjawią się w starszych klasach podstawówek oraz w gimnazjach i liceum, aby zaprezentować „Aveciarza” i zaprosić do współpracy. Chcielibyśmy również wówczas poznać Wasze opinie na temat gazety i usłyszeć propozycje tematów, zmian itd.

Zatem pióra w dłoń! Zmieniajmy Białołękę i rozwijamy wyobraźnię! Pokażmy, że nie jesteśmy znudzonym, pasywnym pokoleniem ’89. Do zobaczenia na godzinach wychowawczych i warsztatach!

Magda Chorąży
Liderka projektu

Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .