W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 D@rmowy Internet na Białej

- Znowu przez tydzień nie miałem neta. TP S.A. nas olewa! To absurd. Internet jest mi niezbędny, bo piszę pracę magisterską. - Z Internetu mogę korzystać wyłącznie po 12 w nocy o ile sieć nie jest przeciążona! - Nie docierają do mnie ani neostrada, ani inne sieci bezprzewodowe. Może władze dzielnicy zainteresowałyby się tą sprawą. Zróbcie coś z tym...

Niemal każdego tygodnia otrzymujemy kilka zgłoszeń tego typu. Na terenach Zielonej Białołęki w bardzo wielu miejscach dostęp do internetu to nie lada problem. Dotyczy to zarówno usługi neostrada, jak i innych operatorów. Są miejsce w Choszczówce, Białołęce Dworskiej, Wiśniewie, Grodzisku, Kobiałce czy Szamocinie, w których brak jakiegokolwiek zasięgu. I nie chodzi tutaj wyłącznie o domy zaszyte w lasach - problem dotyczy także mieszkańców sąsiadujących z dzielnicowym ratuszem.

Na skutek interwencji niektórych radnych w końcu 2007 roku podjęte zostały rozmowy władz dzielnicy z dyrekcją TP S.A. Warto pamiętać, że oferta internetowa neostrady, pomimo silnej konkurencji, dla wielu pozostaje najkorzystniejsza, biorąc pod uwagę cenę, szybkość łącza i rodzaje stosowanych ograniczeń. Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu ustalenia trwają niemalże cały czas. TP S.A. przygotowała koncepcję rozwoju internetowej infrastruktury na Zielonej Białołęce, ale obejmuje ona jedynie obszarów bardzo gęsto zabudowane. Wciąż na mapie zasięgu pozostają białe plamy.

Wyjściem z patowej sytuacji mogłaby być bezpłatna sieć bezprzewodowa identyczna do tej, która od jakiegoś czasu działa na warszawskim Bemowie. Zresztą kilka miesięcy temu niemal wszystkie media informowały, że władze Warszawy planują uruchomienie bezpłatnych łączy dla całego miasta. Szybko okazało się, że ze względów technicznych i finansowych nie będzie to jednak możliwe w najbliższym czasie.

Nie zmienia to faktu, że prace nad informatyzacją stolicy cały czas trwają. Przed kilkoma dniami na stronach urzędu dzielnicy pojawiło się ogłoszenie: „W związku z planowaną realizacją bezprzewodowego dostępu do sieci internet na terenie m.st. Warszawy informujemy o możliwości zgłaszania potrzeb, sugestii i wymagań w zakresie powyższych uwag na adres e-mail: redakcja@bialoleka.waw.pl. W pierwszym rzędzie oczekujemy na zgłoszenia organizacji działających na rzecz potrzeb lokalnej społeczności.”

Jak się dowiedzieliśmy w Biurze Informatyki i Przetwarzania Informacji m.st. Warszawy (rzecznik Białołęki, chociaż sformułowała i opublikowała ogłoszenie jak zwykle nie miała pojęcia o sprawie…) , władze miasta planują udostępnienie szerokopasmowego internetu – bez limitu przesyłu danych – na terenie wybranych obiektów użyteczności publicznej. Oznacza to, że hotspoty mogą już niebawem pojawić się w szkołach, ośrodkach zdrowia, sportu, kultury. Urzędnicy liczą na sugestie mieszkańców i reprezentujących ich stowarzyszeń, dotyczące przepustowości łączy, ich wydajności w poszczególnych porach doby, ewentualnych ograniczeń, lokalizacji stref bezpłatnego internetu itd.

Warto też podkreślić, że jak wynika z informacji uzyskanych w dzielnicom wydziale informatyki, istnieje możliwość zainstalowania stref bezpłatnego internetu także w organizacjach społecznych, działających na terenie Białołęki. To bardzo cenna inicjatywa, która z pewnością ułatwi pracę instytucji III sektora, opartą w dużej mierze na wolontariacie. Otwiera też drogę do tworzenia lokalnych, osiedlowych bezpłatnych kafejek internetowych, będących jednocześnie lokalnymi centrami kultury i animacji młodzieży. Ofertą powinny też naszym zdaniem zainteresować się parafie, zwłaszcza te, które prowadzą lub planują uruchomienie świetlic środowiskowych.

Instalacja internetu w publicznych instytucjach jest europejskim standardem, warto przy tej okazji pomyśleć o udostępnieniu otwartych miejsc na przykład w szkołach czy ośrodku kultury, gdzie można by skorzystać z dostępu do sieci. Nie rozwiązuje to jednak problemu znacznej grupy mieszkańców.

Otrzymaliśmy zapewnienie, że jeżeli pojawi się dużo uargumentowanych interwencji, dotyczących wprowadzenia bezpłatnej sieci bezprzewodowej na określonych obszarach (np. na nie mających dostępu do sieci osiedla zielonej części dzielnicy), zostaną one również wzięte pod uwagę. Wówczas razem z instalacją hotspotów w instytucjach publicznych, zasięgiem mogłyby być objęte i te tereny.

Co prawda nie ma jeszcze oficjalnego harmonogramu realizacji inwestycji. Wojciech Żędzian, naczelnik białołęckiego wydziału informatyki, twierdzi jednak, że rozpoczęcie prac może nastąpić jeszcze w tym roku. Licząc na to, zachęcamy Czytelników „Aveciarza” do przesyłania na wskazany wyżej adres sugestii.

(mjw)

Dodane przez ERAZMA HARDCORE
21:37 16.02.2009
bombik frajerze masz lipe
Dodane przez Liana
11:42 10.04.2015
Dobrfd den, v prve9 řadě je to vždy na domluvě mezi Ve1mi a Vašedm sosedeum, mi mu nařizovat nic nemůžeme a ani nechceme a nebudeme. Pokud byste využedval jeho klientskou sadu, domluvit se na nějake9m vyrovne1ned, např. zaplatit če1st pořizovaced ceny zaředzened či rozumnfd ne1jem za použedve1ned. Každope1dně ať budete připojen přes souseda, kabelem, bezdre1tem, budete medt svoje členstved a platit předspěvky se1m za sebe faplně stejně jako byste byl připojen vlastned ante9nou. Ohledně kradened rychlosti atd. je to věc někomu občas těžko vysvětlitelne1, fakt je ten, že Ve1š soused jistě dane9 AP (sektor), na ktere9m je připojenfd, sdedled ještě s několika dalšedmi uživateli, se kterfdmi se děled o šedřku pe1sma, ale nikoliv rovnfdm dedlem, každfd me1 k dispozici tolik kolik potřebuje až do hodnoty, kdy provoz všech uživatelů dohromady nedose1hne maxime1lned kapacity přenosove9 rychlosti AP (sektoru) a jeden notorickfd stahovač může na AP vadit mnohem vedce než 20 webařů, kteřed si 2x za den přečtou maily, přečtou si novinky.cz a to je jejich veškere1 aktivita, tedy nened to o počtu lided, ale o tom jakfd ti lide9 generujed sedťovfd provoz.
Dodane przez Dolores
20:28 11.04.2015
pavkriz napsal: 8.11.2012 at 17:45Problem se ivennzitne resi a neni jim zdaleka ovlivneno jen HKFree. Internet je sit a to pomerne slozita. Ackoliv to muze vypadat, ze chyba je zjevne u nas, protoze „z jine site to funguje“, tak to zatim podle vsech indicii vypada, ze chyba je na strane Googlu (opacnou logikou se da argumentovat, ze „cely Internet pres nas funguje, jen nektere sluzby Googlu ne“). Presneji receno je chyba „blize ke Googlu nez k nam“ (uvnitr te site). Budte prosim trpelivi, chcete-li reseni urychlit, nezbyva nez „tlacit“ na Google prostredky jake mame k dispozici, tj. hlaste zavady Googlu (my to take delame, ovsem „po technicke linii“).Pavel.
Dodane przez Lola
13:03 02.10.2015
Zdravim chtel bych se od vas nechat prjoipit ale nevidim na zadny z vasich 2 vysilacu mam souseda ktery od vas internet vyuziva a jak jsem cetl tak by mel vyjit vstric sousedovy ktery nema možnost se prjoipit tak ze to jak mate napsano ve smlouve ze by mel dat moznost se od nej k vam prjoipit ale ten to nechce dovolit protoze se boji ze za me bude platin sluzbu a ze mu budu brat rychlost vse jsem mu vysvetlyl jak to bude vypadat a stale me neveri mohly by jste me napsat email jak bych mu to mel vysvetlyt aby to umoznil? dekuji
Dodane przez Simay
23:03 08.10.2015
Liško, když se tu mluvilo aa otve9m vhezldu, nedalo mi to a musela jsem se podedvat. Teď jsi asi ztratila kousek sve9 anonymity, třeba tě budou na ulici pozne1vat cized lide9 :DZaujalo mě, že jsem ti trochu podobne1, tak si tu hned musedm přihře1t poledvčičku, když se tu chve1led tvůj vzhled. Brfdle nosedm taky, ale až v poslednedch letech. Ale nos me1š mnohem hezčed. Je1 jsem se s tedm svfdm frňe1kem něco natre1pila (a okoled občas tre1pilo mě).A na tělo by to chtělo de1t si trochu do těla, jestli s nedm nejsi spokojene1. Taky si to sama furt ředke1m, že celfd den prakticky sededm na zadku. Snad mě nadche1zejedced jaro vyte1hne z dedry a něco podniknu :)
Dodane przez Beni
18:10 09.10.2015
Jeste bych doplnil, ze v teto siuctai bude pro oba (jiz pripojeny soused + novy zajemce) co do rychlosti horsi, kdyz se novy zajemce pripoji vlastni antenou, nez kdyz budou pouzivat spolecnou a propoji se kabelem. Je to proto, ze na AP je nemala rezie s domluvou provozu (kdo zrovna bude vysilat atp.) a cim je vic anten tim je domluva horsi a snizuje se tim realna rychlost. Takto to vysvetluji lidem, kteri se obavaji snizeni rychlosti pripojenim souseda. http://xrxkdxttyul.com [url=http://mfnlnpwjsw.com]mfnlnpwjsw[/url] [link=http://kjbizhjya.com]kjbizhjya[/link]
Dodane przez Fats
00:44 10.10.2015
This piece was a lifekacjet that saved me from drowning.
Dodane przez Kotai
00:59 12.10.2015
Zajedmalo by mě jak jste na tom s odstraněnedm proble9mu s golgoe a aplikacemi od něj a nebo jestli se tento proble9m vůbec řešed , na připojened od jine9ho opere1tora tyto věci fungujed bez proble9mu tak neche1pu v čem je proble9m a tyto věci bych už take9 re1d využedval ,ne že mi to 3 den nefunguje a jak tady někdo pedše že mu to chvedlemi jde tak mě vůbec http://qslncsu.com [url=http://kxtnecbuz.com]kxtnecbuz[/url] [link=http://zcfoxl.com]zcfoxl[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .