W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 

zdjęcie zdjęcieZIMOWA LIGA SIATKI I NOGI

W styczniu rozegrane zostały trzy kolejki Białołołęckiej Ligi Siatkówki, której finał zaplanowano na 1 marca. Wówczas po meczach odbędzie się uroczyste zakończenie rozgrywek. Nagrody dla najlepszych drużyn wręczą burmistrz Jacek Kaznowski oraz naczelnik wydziału sportu Roman Stachurski.

W pierwszej lidze doszło do wielu ciekawych spotkań. Rewelacją miesiąca można nazwać zespół „Bromka”, który nie tylko wygrał wszystkie spotkania, ale również zaprezentował formę pozwalającą mu realnie myśleć o tytule mistrzowskim. Bromek pokonał m.in. „Dreamersów” oraz „AsBro”, co dla wielu było niespodzianką. Obecnie na czele tabeli uplasowali się „Dreamersi” przed „Szponami Orła” oraz „Bromkiem” – wszystkie te zespoły na dwie kolejki przed końcem sezonu mają po 17 punktów. W następnej serii spotkań szykuje się mecz na szczycie pomiędzy liderem a wiceliderem tabeli. W dole tabeli bez zmian: klasyfikację zamyka „Atlas”, który wraz z „Waleniami” zajmuje miejsca spadkowe.

W drugiej lidze również doszło do wielu nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Po stracie przez „Banieczkę” 1 punktu w meczu z „Weź Pigułkę” w szóstej kolejce, murowanym faworytem do awansu stali się Najszybciejsi. W siódmej serii spotkań lider przegrał jednak z „Bez Komentarza”, tracąc pozycję na rzecz popularnej „Bańki”. Potknięcia tych dwóch ekip mogą wkrótce wykorzystać „Wykształciuchy” oraz wspomniane „Bez Komentarza”, które w chwili obecnej zajmują trzecią i czwartą pozycję. Ciekawie zapowiada się walka o lokaty 7-10, gdzie różnica pomiędzy drużynami wynosi zaledwie 2 punkty.

Z kolei mecze trzeciej ligi nie przyniosły wielu niespodzianek. Lider „El Dream” pewnie kroczy po mistrzowski tytuł i awans do drugiej ligi, podczas gdy „Fundusz współpracy” umacnia się na pozycji wicelidera. Ciekawie zapowiada się walka o tytuł MVP ligi. Walczą o niego liderzy obu ekip: Cezary Alberski („El Dream”) oraz Cezary Domasik („Fundusz”). W dolnej części tabeli utrzymują się „APP” oraz „Joy Division”.

Natomiast 24 stycznia odbyło się oficjalne zakończenie sezonu jesienno-zimowego oraz wręczenie nagród w rozgrywkach Halowej Ligi Piłki Nożnej. Puchary i medale za trzy najlepsze miejsca trafiły do zawodników „Bomby W-wa”, „Najszybciejszych” oraz „Cienkich Bolków”. Tego samego dnia wystartowała również nowa edycja rozgrywek. Skład ligi przedstawia się podobnie do ubiegłego sezonu, poza zamianą „Bomby W-wa” na „Łorsoł Devils” oraz „Kabaret Squadu” na „Szambocin”. W chwili obecnej tabeli przewodzi „Andrew’s Team” oraz „Najszybciejsi”. Rywalizacja w tym sezonie zapowiada się bardzo ciekawie. Większość z zespołów prezentuje grę na podobnym poziomie i o wygranych w poszczególnych meczach zadecyduje zapewne dyspozycja dnia. Zapraszamy na trybuny. Mecze rozgrywane są w weekendy w obiektach Białołęckiego Ośrodka Sportu.

Tomasz Przychodzień
www.liga.waw.pl

Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .