W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 

zdjęcieKoncerty nie dla młodych?

Swego czasu pisaliśmy o niedostatecznej naszym zdaniem ofercie kulturalnej urzędu dzielnicy, adresowanej do młodych ludzi. Zwiastunem pozytywnych zmian był występ zespołu Happysad podczas plenerowego sylwestra przed ratuszem, zorganizowany z inspiracji młodzieży skupionej w młodzieżowej radzie dzielnicy.

Niestety urzędnicy nie poszli za ciosem. W kalendarium imprez wydziału kultury do końca czerwca 2009 roku tego typu imprez jest niewiele. Na piętnaście zaplanowanych wydarzeń mamy aż trzy występy orkiestry „Romantica”, a niemal wszystkie zaproszone zespoły, które mogą być atrakcyjne dla młodych ludzi, to wyłącznie formacje chrześcijańskie. Nie mamy nic przeciwko nim, jednak powtórne prezentowanie wystawianej już w ubiegłym roku „Rockowej Drogi Krzyżowej” czy dwa pod rząd występy zespołu E.O. budzą co najmniej zdziwienie. Podobnie jak organizacja koncertu gospel w dniu głównych obchodów Dni Białołęki. W efekcie nawet burmistrz był rozdarty i musiał biegać między imprezami. A szkoda, bo panel historyczny, towarzyszący otwarciu wystawy „Białołęka Drewniana” był szczególnie ciekawy.

Wśród imprez dofinansowanych przez wydział kultury w konkursie dla organizacji pozarządowych na zadania z dziedziny upowszechniania kultury, znaleźliśmy właściwie jedną, adresowaną do młodego odbiorcy. To czwarta edycja dobrze znanego i cieszącego się ogromnym zainteresowaniem międzynarodowego festiwalu garażowych zespołów rockowych, organizowanego przez Fundację AVE. Za to wsparcie w imieniu rzeszy garażowych rockmenów serdecznie dziękujemy.

Burmistrz Jacek Kaznowski w niepublikowanym jeszcze i nieautoryzowanym wywiadzie, przeprowadzonym przez przedstawicielkę naszej redakcji zwraca uwagę na istotną kwestię:

- Młodzież proponuje nam różne formy działalności kulturalnej, łącznie ze wskazaniem zespołów, które chciałaby obejrzeć w najbliższym czasie w naszej dzielnicy. My również z tego korzystamy, natomiast dysponując środkami publicznymi musimy mieć gwarancje, że zorganizowana impreza wyjdzie naprzeciw potencjalnym odbiorcom i będzie bardzo żywy i duży odbiór. Jeżeli mam organizować imprezę dla piętnastu osób, to szkoda nakładu finansowego. Dlatego oczekujemy też pomocy młodych ludzi w zakresie promocji.

Zgadzamy się z panem burmistrzem, jednakowoż wydaje się, że jak dotąd imprezy dla młodzieży cieszyły się zawsze dostateczną frekwencją, o ile zostały odpowiednio wypromowane. W każdym razie zachęcamy do kierowania swoich propozycji do władz dzielnicy.

Nie ustalona jest jeszcze obsada koncertowa pikników. Ich współorganizotorem jest Białołęcki Ośrodek Kultury, którego dyrektor Tomasz Służewski znakomicie czuje potrzeby kulturalne naszej dzielnicy. Liczymy więc, że dla młodej publiki nie wszystko stracone. Przy okazji dziękujemy za kapitalny koncert „Czesław śpiewa”. Dowiedzieliśmy się też, że naczelnik wydziału kultury Małgorzata Kozieł snuje plany zorganizowania plenerowego kina letniego. To cieszy, wszak o pomyśle pisaliśmy we wrześniowym numerze „Aveciarza”. Być może uda się połączyć siły różnych podmiotów i stworzyć nawet coś na kształt festiwalu?

Nie tracimy więc nadziei i prosimy urzędników, aby nie zapominali o młodzieży. Co Wy na to?

Kulturysta

Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .