W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Jak to jest na chaju?

Nic, co ludzkie, nie jest mi obce. Wierna temu przekonaniu wzięłam pastylkę. Jak coś mówić, to mówić świadomie. W końcu mam być lekarzem… Zrobiłam to przede wszystkim z ciekawości. Trochę namawiała mnie do tego kumpela.

Wzięłam jedną dawkę. Usiadłam. Czekam. Czekam. Wszystko musi się rozpuścić, więc czekam. Nagle - dziwny przebłysk. Fala przyjemności. Moje mięśnie się naprężyły. Najpierw niepozornie, chwilę później jestem w ekstazie. Wariuję. Biegam, latam, jestem nad przestworzami oceanów. Jestem panią świata, trzymam go w garści i nie wypuszczę. Będę wyznaczać, mianować, karcić… Czuję się bardzo silna. Wychodzę z domu.

Idę ulicą. Dołączam do obcych ludzi. Nie znam ich, ale to nie stanowi przeszkody… Rozmowy o życiu, naprawie świata, pięknie chwili… Już nie dziwię się malarzom, którzy biorą dla sztuki - natchnienie przychodzi jakoś samo i trwa: rozmowy o życiu, naprawie świata, pięknie chwili mogłyby się toczyć całą noc…Jest tylko jeden problem - nie mogę uchwycić siebie. W swojej świadomości nie potrafię odnaleźć siebie. Robimy dziwne rzeczy. Teraz wstyd mi je opisywać, ale wtedy nie czułam żadnej dziwności. Zwykli ludzie odsuwają się od nas, obrzucają wyzwiskami, ale ja czuję moją władzę nad nimi. Rządzę! W końcu.... zasypiam.

We śnie szukam człowieka. Wytrwale, zawzięcie, już jestem u kresu sił. Samotnie przemierzam świat. Zwijam się w kłębek i chowam przed wami. Nie widzicie mnie a ja wprost przeciwnie. Jedna mała pastylka i nagle widzę chmury, dostrzegam słońce, jestem panią i władczynią. Nie ma potem, nie ma kiedyś - jest tu, teraz...

Budzę się. To już dziś czy może wczoraj? Wszystko ze mnie schodzi. Czuję się jak przeżuta guma – bez smaku i zapachu. Wstyd mi, chociaż do końca sama nie wiem za co. Na wszelki wypadek chowam się przed ludźmi - może mnie rozpoznają? Dociera bolesna prawda: wczoraj byłam powłoką wypełnioną narkotykiem, ale nie osobą. Słońce nadal świeci, ale jest jakieś inne jest to już ideał Słońca. To jego małe odbicie niczym w Platońskiej nauce. Zauważyłam jedno - brak uśmiechu na twarzach wielu, widzących świat "idealny". Oni bez TEGO nie potrafią być szczęśliwi. Nie tego chciałam od swego życia.

Licealistka

Dodane przez asd
10:31 30.03.2009
pierdolenie o szopenie
Dodane przez mozart
20:10 05.04.2009
ale na chaju...
Dodane przez dr. joint :)
12:02 09.04.2009
proszę panio radzilbym zażyć potrójną dawkę thc ;p
Dodane przez dr. joint :)
16:04 09.04.2009
proszę panio radzilbym zażyć potrójną dawkę thc ;p
Dodane przez redakcja
16:06 10.04.2009
proszę pani -być powinno...
Dodane przez co sie wpierdalasz kołku
12:17 12.04.2009
jest tak jak być powinno
Dodane przez redakcja
22:20 15.04.2009
A jednak nie jest tak, jak być powinno, stołku.
Dodane przez thc
21:25 21.05.2009
macie racje mówcie o tym jak najwięcej niech kolejni pójdą w wasze ślady. jakktoś jest na tyle tępy żeby wierzyć w coś co napisane jest w tej gazecie to gratuluje poczucia humoru jak wszyscy spalicie po piątce gandzi to możemy porozmawiać
Dodane przez Akmal
14:21 02.10.2015
I din\'dt know where to find this info then kaboom it was here.
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .