W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Ostre pióra poszły w ruch

Rafal Grzenia Rafal Grzenia, filolog, dziennikarz, prowadzi autorskie warsztaty w ramach projektu "Białołęka-Press"

Już po pierwszych zajęciach w ramach nowego cyklu warsztatów dziennikarskich „Białołęka-Press”. Kilka dni temu do grona osób tworzących gazetę dołączyły dwie nowe grupy piszących – gimnazjaliści oraz mali autorzy z podstawówki. Pierwsze wspólne zajęcia oparliśmy o prostą zabawę – pisaliśmy reportaże z Domu Kultury „Świt”, wzorując się na reportażach Ryszarda Kapuścińskiego z Afryki. Odwróciliśmy jednak sytuację – tym razem to Afryka opisywała Polskę…

W naszych reportażach udawaliśmy, że pochodzimy z małej afrykańskiej wsi i po raz pierwszy znaleźliśmy się w Europie, w Polsce, w budynku domu kultury. Staraliśmy się opisać wszystko wokół nas, jakby było nowe, tajemnicze, ciekawe, niezrozumiałe. Każdy z piszących zespołów oddał ten efekt inaczej, powstały trzy różne teksty – jeden skoncentrowany na mistrzowskich opisach przedmiotów, inny żartobliwy i pełen akcji, inny literacki, różnorodny, oferujący nawet wywiad z panem woźnym.

Jak zawsze na moich zajęciach – szukaliśmy inspiracji i pomysłu na ciekawy tekst, a potem pisaliśmy… Dla samej przyjemności pisania. Tym razem staraliśmy się zobaczyć świat na nowo, z innej perspektywy. I każdemu zespołowi się to świetnie udało – podstawówka szła łeb w łeb z gimnazjum. Na następnych zajęciach będziemy już pracowali oddzielnie, więc była to ostatnia okazja do takiej międzypokoleniowej rywalizacji. Od przyszłego tygodnia zapraszam wszystkich chętnych na zajęcia w trzech grupach wiekowych.

Kto może przyjść? Każdy, kto lubi pisać, a chce pisać lepiej. Pamiętajcie, że moje warsztaty są wprawdzie zajęciami z pisania tekstów prasowych, ale powstają na nich także teksty typowo literackie - dla każdego znajdzie się miejsce, niezależnie od tego, w jaki sposób lubi pisać. Wysłucham każdej propozycji i sugestii.

Tak więc – raz jeszcze zapraszam na warsztaty! Wystarczy zgłosić się do jednej Fundacji Ave: aveciarz@gmail.com, 0-608178447, 0-22 402 25 51. Do zobaczenia już wkrótce!

Rafał Grzenia

Weszłyśmy do dużej lepianki, w której drzwi same się otworzyły. Zaskoczyło nas to, że nie było ciemno. Oślepił nas blask wielu słońc, znajdujących się na wyciągnięcie ręki. Kiedy podeszłyśmy do białej skrzynki, przymocowanej do ściany, poczułyśmy dziwne ciepło. A w szklanym pudełku ujrzałyśmy kwiatki, które wcale nie rosną. Obok nich leżały nieużywane przedmioty: miski, z których nikt nie jadł, lalki, którymi nikt się nie bawił…

Na ścianach i nad drzwiami umieszczono obrazki, przedstawiające prawdziwych ludzi i magiczne znaki. Zobaczyłyśmy też wielkie kawałki drzew przyczepione pod sufitem. W głębi zaś więzienie z żelazną kratą, która wydawała dziwne dźwięki. Po przeciwnej stronie siedział strażnik, wpatrzony w wiszącą skrzynię, w której coś się poruszało.

Weszłyśmy po zielonych schodach na górę. W dużej Sali, wyłożonej równymi kawałkami drewna, zobaczyłyśmy tańczących ludzi przy dziwnej muzyce i… bez ogniska. Zamiast śpiewania wymawiali dziwne słowa.

Wyprawa dostarczyła nam wielu wrażeń. Nawet nie spodziewałyśmy się, jak dziwny jest ten świat…

Najmłodsza grupa z warsztatów dziennikarskich „Białołęka-Press”

Dodane przez Somjit
13:12 02.10.2015
Nareszcie Kasiu mogę Cię powitać w gnroie blogujących!Życzę powodzenia w blogowej przygodzie. A co do warsztatf3w, to też mam nadzieję, że będzie ciekawie i powstaną piękne świąteczne ozdoby.
Dodane przez Yomna
23:50 08.10.2015
Strona WRS nie stwarza możliwości zaainda pytania w jakikolwiek inny sposf3b jak przez komentarze.W zakładce kontakt podany został mail kontaktowy do WRS. Staramy się odpowiadać na wszystkie zadane tam pytania.Nie wiem co się dzieje z tym WRS-em, ale polityka informowania ludzi kuleje. Nie wiem czy na fb informujecie o takich rzeczach, jeżeli tak, to weźcie pod uwage że nie wszyscy z czegoś takiego korzystają.Niestety masz rację nasz PR kuleje. Podobnie było przy dniu PI i FAME. Jak widać niestety nie zawsze wszystko wychodzi dokładnie tak, jak chcemy.Z przykrością muszę zgodzić się z przedmf3wcą, nie dość, że aktualna strona nie rozwija się(może jakieś forum małe lub chociaż shoutbox), to jeżeli dobrze pamiętam miała to być strona „tymczasowa”.Zastanawialiśmy się nad forum, ale naszym (a właściwie moim) zdaniem umarłoby ono śmiercią naturalną, natomiast shoutbox to świetny pomysł i postaram się go nawet dziś wprowadzić.B.T.W. Jeśli znasz kogoś, kto mf3głby się zająć stroną to może się do nas zgłosić (na mail WRS), bo muszę przyznać, że nikt z nas nie rwie się do tego jakoś szczegf3lnie
Dodane przez Joyce
04:05 09.10.2015
Sneak peeki omijam sziokrem łukiem, bo wolę poczekać na gotowy odcinek i być zaskakiwana w trakcie oglądania całości, ale tym razem nie mogę doczekać się piątku i dalszego ciągu \"gali\" w Parks and Recreation, więc to promo kusi coraz bardziej... Yay dla Leslie i Bena :) http://cqbiduascja.com [url=http://irwpiyt.com]irwpiyt[/url] [link=http://oytbbifupfu.com]oytbbifupfu[/link]
Dodane przez Imam
10:24 09.10.2015
Sneak peeki omijam skiorzem łukiem, bo wolę poczekać na gotowy odcinek i być zaskakiwana w trakcie oglądania całości, ale tym razem nie mogę doczekać się piątku i dalszego ciągu \"gali\" w Parks and Recreation, więc to promo kusi coraz bardziej... Yay dla Leslie i Bena :)
Dodane przez Artas
07:09 10.10.2015
A gdyby tak wyciąć okręgowe z glee i poświęcić cały odcinek sinroeom?? Bo nie ukrywam,że to Gangnam Style to porażka,co dokładnie ukazują miny San i Puck\'a pod koniec promo http://onhlnyuvp.com [url=http://xyfpkmrjlfr.com]xyfpkmrjlfr[/url] [link=http://wuekhrijxs.com]wuekhrijxs[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .