W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 III dni Białołęki

Po raz trzeci w dniach 6-8 III odbywały się Dni Białołęki, animowane przez Radę Programową Białołęckiego Ośrodka Kultury oraz współpracujące z nią organizacje pozarządowe.

Stowarzyszenie „Zielona Białołęka” zorganizowało uroczystość poświęconą 178. rocznicy zwycięskiej bitwy pod Białołęką, która rozegrała się podczas powstania listopadowego 24 lutego 1831 r. Polacy pokonali wówczas wojska rosyjskie. To wiekopomne wydarzenie upamiętnia stojący przy ulicy Białołęckiej 231 krzyż i kamień z inskrypcją, ufundowany przez mieszkańców w 1916 roku, a odnowiony staraniem zarządu dzielnicy dwa lata temu. przed dwoma laty. Napis na kamieniu głosi: TU, NA POLACH BIAŁOŁĘKI DNIA 24 LUTEGO 1831 ROKU WOJSKO POLSKIE W WALCE O NIEPODLEGŁOŚĆ POBIŁO MOSKALI BOŻE, DAJ NAM DUCHA OJCÓW DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 1916 ROKU

W niedziele popołudnie 8 marca przy Białołęckiej zorganizowano paradę, prowadzoną konno przez szwoleżerów ze Stowarzyszenia Szwadronu Jazdy Polskiej Rzeczypospolitej Polskiej w strojach z epoki, przy krzyżu złożono kwiaty, wysłuchano koncertu zespołu Non Tanto, a Sekcja Strzelectwa Pneumatycznego ASG "Zbójcerze" przy PKS AGAPE Białołęka, wśród dymów i odgłosów strzałów zaprezentowała akcję uprowadzenia i odbicia zakładnika na przyszkolnym terenie. Po pomyślnym uratowaniu zakładniczki Zuzi Sawickiej wszyscy uczestnicy wydarzeń mogli posilić się serwowaną przez „Zbójcerzy”, herbatą i kiełbasą z oryginalnej kuchni polowej.

Wcześniej 6 i 7 marca PKS AGAPE zorganizował specjalne rozgrywki szachowe oraz tenisa stołowego z okazji Dni Białołęki, a szkolne zespoły artystyczne prezentowały programy, związane tematycznie z XIX wiekiem.

Ukoronowaniem obchodów rocznicy bitwy było otwarcie przez burmistrza Jacka Kaznowskiego wystawy fotografii Dariusza Mysłowskiego „Białołęka Drewniana”, przygotowanej przez Fundację AVE. Towarzyszył jej panel historyczny z udziałem Krzysztofa Madeja, Michała Pilica, Pawła Dotrywa i Bartłomieja Włodkowskiego. Oprawę artystyczną zapewnili białołęccy artyści młodego pokolenia. Z tej okazji wydany został też folder z najciekawszymi fotografiami odchodzących drewniaków. Jest on dystrybuowany razem z niniejszym numerem „Aveciarza”.

Ewa Sawicka, mjwb

Dodane przez Hafiz
13:31 02.10.2015
Jestem pod wrażeniem profesjonalnego przeakzu. Dzięki za bardzo praktyczne wskaz wki. Poznałem wiele poradnik w o sprzedaży na Allegro, ale w żadnym nie spotkałem tak konkretnych podpowiedzi wynikających z praktyki. Chętnie posłucham dalszych Twoich podpowiedzi przekazywanych poprawną polszczyzną i dykcją.
Dodane przez Emi
23:51 08.10.2015
Moja babcia szyje od 65 lat,moja mama od 30, ja doeirpo 2 tygodnie temu usiadłam poraz pierwszy do maszyny i zastanawiałam się dlaczego tak pf3źno, z szydełkowaniem nie będę czekać tak długo. Dziękuję za inspirację. Zapraszam rf3wnież do siebie. Wszelkie rady mile widziane na początku mej blogowej drogi. PozdrawiamMarta ostatnio napisał(a)
Dodane przez Zenilda
04:05 09.10.2015
Czasem tak mam, że nie mogę się doczekać emtueyrry. Będę się całymi dniami bujała w fotelu i robiła takie cuda dla wnukf3w http://qnklznkvu.com [url=http://olrlrhpm.com]olrlrhpm[/url] [link=http://focvqp.com]focvqp[/link]
Dodane przez Jack
10:24 09.10.2015
Kalinowska pisze:Cieszę się, że pytasz (mam ndizaeję, że forma Ty nie jest problemem tak jest napisany kurs, więc napiszę w tej formie, ale jeśli chcesz możemy wrf3cić do formy Pani)dzięki temu, może sprawa okaże się jaśniejsza też dla innych uczestnikf3w.Otf3ż kurs jest przeznaczony dla osf3b chcących samodzielnie pracować nad jakąś swoją zmianą.Kurs ma być dla takich osf3b rodzajem przewodnika psychologicznego tak właśnie przewodnika, a nie poradnika.Bo nie o porady tu chodzi tylko o pomoc w takiej zmianie swojego myślenia, ktf3ra pozwala na stworzenie większej przestrzeni na rozwiązania i cele.Ludzie często mają trudność w osiąganiu celf3w, ponieważ myślą o zmianie językiem problemf3w a nie językiem rozwiązań.Pytają np. dlaczego mnie to spotyka , za co ta kara a nie np. co będzie pierwszym małym kroczkiem, w pożądanym kierunku .Kurs polega na tym, że osoba otrzymuje co kilka dni zestaw pytań, do przemyślenia. Ważne jest aby sobie samemu na nie odpowiedzieć, aby zacząć przestawiać się na inny dialog z samym sobą, dialog pozwalający na zmiany.Ponieważ samodzielna praca czasem jest trudna, istnieje możliwość konsultacji swojej pracy tu na stronie, właśnie w komentarzach do kursu lub indywidualnie mailowo.Jeśli potrzebujesz tylko krf3tkiej podpowiedzi, weryfikacji, czy odpowiadając na pytania, rzeczywiście zaczynasz mf3wić językiem rozwiązań zapytaj tutaj. Otrzymasz bezpłatnie krf3tką podpowiedź lub komentarz, widoczne też dla innych.Jeśli jednak czujesz, że temat jest szeroki, dotyczy bardzo osobistych spraw i chciałabyś rozbudowanej odpowiedzi, wf3wczas lepiej jest skorzystać z indywidualnej pomocy jednorazowej mailowej konsultacji lub 30 coachingu mailowego szczegf3ły takiego kontaktu znajdziesz w zakładce: Zapraszam do zadawania pytań i komentowania kursu
Dodane przez Abdou
07:09 10.10.2015
Agnieszka pisze:Dzień dobry, zapisałam się na watrztasy. Dostałam pierwszego maila.Nie wiem czy powinnam na niego odpisywać, czy też umieszczać mojeodpowiedzi tutaj? Na razie odpisałam. I nie wiem, co dalej. http://lpnolpfay.com [url=http://pwtrxxekjeu.com]pwtrxxekjeu[/url] [link=http://gwvmklzfd.com]gwvmklzfd[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .