W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Stypendia Vide Supra

Jeśli odnosisz ponadprzeciętne sukcesy w szkole, masz nietypową pasję lub jesteś mistrzem w swojej ulubionej dziedzinie, a jednocześnie borykasz się z finansowymi trudnościami, powinien zainteresować cię program stypendialny Fundacji Vide Supra.

Program skierowany jest do młodzieży do 18. roku życia, mieszkającej na terenie województwa mazowieckiego. Stypendyści otrzymują comiesięczne wsparcie finansowe na rozwijanie talentów i pasji poprzez szkolenia, udział w konkursach i zakup pomocy naukowych. W bieżącym roku szkolnym z pomocy organizacji korzysta osiemnaścioro młodych, wybitnie uzdolnionych osób. Są wśród nich młodzi naukowcy, artyści i sportowcy. Wszystkich stypendystów łączą ambicje, pracowitość i talent.

Sylwia pochodzi z niewielkiej miejscowości w powiecie mińskim. Od kilku lat uczy się w Warszawie, gdzie dzięki ścisłemu umysłowi i niezwykłej wrażliwości łączy szerokie zainteresowania: matematykę, fizykę i poezję. Ma na swoim koncie liczne sukcesy, m.in zajęcie pierwszego miejsca w półfinale i drugiego w finale XIX Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Fizyków albo prestiżowe Grand Prix Dyrektora Biura Edukacji w XIX Festiwalu Poezji Współczesnej. Dwunastoletnia Ada z Radomia rozwija pasję sportową. W 2008 roku uzyskała trzykrotne mistrzostwo Polski, a także ustanowiła nowy rekord Polski na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Michał z Warszawy potrafi zrobić coś z niczego. Dzięki swoim błyskotliwym pomysłom technicznym przemienia starocie znalezione na szrocie w ruchomy model karuzeli czy hulajnogę z napędem motorowym. Karolina z podwarszawskiego Kampinosu, młoda wiolonczelistka, zapracowała na zaproszenia w otwartych lekcjach u wybitnych polskich profesorów, a także wyjeżdża na zagraniczne obozy, podczas których ćwiczy w międzynarodowej orkiestrze.

Zasady naboru kandydatów do kolejnej edycji programu i wzór wniosku stypendialnego dostępne są na stronie internetowej www.videsupra.org zostaną opublikowane. Najważniejsze kryteria to dotychczasowe sukcesy kandydata, plany na przyszłość oraz sytuacja materialna.

Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .