W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Rozgrzewka

Magda chorąży, studentka polonistyki, mieszka w Choszczówce

Rozgrzewka - czyli to, co bardzo często bagatelizujemy. Brak ćwiczeń przed zwiększonym wysiłkiem powoduje kontuzje i zakwasy. Jak dobrze przygotować się do wyprawy? Konieczne jest rozciągnięcie mięśni i przyspieszenie pulsu. Podczas jazdy trzeba pamiętać o głębokim, równomiernym oddychaniu. Dotlenione mięśnie nie powodują zakwasów.

Przystępujemy do ćwiczeń

Siadamy płasko, nogi złączamy ze sobą, wykonujemy skłony. Plecy pozostają proste, staramy się dotknąć rękami stóp. Następnie siadamy w rozkroku i powtarzamy skłony najpierw do nóg, a potem do środka. Jeśli nie możemy usiąść, skłony możemy wykonywać na stojąco.

Zmiana pozycji. Stajemy na jednej nodze, drugą uginamy w kolanie i chwytamy ręką za stopę w kostce. Starając się utrzymać równowagę, przyciągamy ugiętą nogę do pośladka. Potem stajemy w szerokim rozkroku. Podczas gdy tułów pozostaje wyprostowany, my pochylamy się lekko do przodu. Potem kucamy i przenosimy ciężar ciała raz na jedno kolano, raz na drugie.

Kolejne ćwiczenie: stajemy w lekkim rozkroku, jedna stopa pozostaje na podłodze, kolano lekko ugięte. Drugą nogę prostujemy, a do podłogi dotykamy tylko pięta. W takiej pozycji schylamy się do wyprostowanej nogi i staramy złapać się za palce.

Kiedy nasze nogi są już rozciągnięte, czas przygotować organizm do zwiększonego wysiłku. W tym celu przez pięć minut biegamy. A potem – NA ROWER.

Ćwiczenia w czasie odpoczynku

Po kilku kilometrach pedałowania – trzeba chwilę odpocząć. Nasze mięśnie są już rozgrzane, a puls przyspieszony i równomierny. Ważne, aby podczas przerwy w trakcie wyprawy zachować tę formę. Warto usiąść na chwilę, zjeść coś pożywnego, napić się wody, a następnie przygotować mięśnie do dalszej podróży. Pożądane jest przede wszystkim rozciągnięcie mięśni klatki piersiowej. W tym celu stajemy tyłem do drzewa, wyciągamy wyprostowane ramiona i opieramy je wewnętrznymi częściami dłoni o drzewo, na wysokości nieco powyżej pasa. W takiej pozycji wykonujemy płytkie przysiady.

Po wyprawie

Trzeba teraz zadbać o rozciągnięcie wszystkich partii mięśniowych. Mięśniom ramion dedykujemy następujące ćwiczenie: stajemy w lekkim rozkroku unosimy jedna rękę, podnosimy pionowo, zginając ją jednocześnie maksymalnie w łokciu. Drugą ręką chwytamy za łokieć i przyciągamy go za głowę. Z myślą o mięśniach przedramion również stajemy w lekkim rozkroku i łączymy ręce tak, aby stykały się ze sobą wewnętrznymi stronami i palcami. Dłonie kierujemy w stronę tułowia. W tej pozycji staramy się prostować ramiona w łokciach. Na koniec – coś dla mięśni brzucha. Kładziemy się na brzuchu, unosimy tułów tak, aby do podłogi przylegały tylko nogi, można podpierać się rękami. Z takiej pozycji przesuwamy dłonie w kierunku pasa po podłodze.

Powodzenia!

Magda Chorąży

Dodane przez Yasin
12:20 10.04.2015
Je1 budu hre1t Smugglera. Hele jako je1 nevim, že se bojedte všichni, že bude někdo oproti někomu sinelj. Hru jsme ještě nehre1li, ale jsem si na stoprocent jistej, že classy budou vyrovnanfd, protože prostě BW neni tak hloupej, aby udělal hru, kde nebude balanc mezi classama. Ano, v pvp to bude třeba o skillu. Ale aby byla nějake1 classa moc overpowered se nestane a když jo, tak to bude opravenfd v nejbližšim patchi. To je prostě fakt, všechny classy MUSEJ bejt vybalancovanfd. Že1dnej strach prostě, vyber si classu, ktere1 se ti nejvedc ledbed a za kterou bys chtěl hre1t. Pokud budeš de1vat rozumně talenty, tak bude stejně silne1, jako jake1koli jine1 classa.
Dodane przez Chafik
20:30 11.04.2015
Je1 bych tak skeptickej nebyl, vždyť i v tfd nvcinoe (ačkoli jsem jed nevěřil, dokud jsem si jed nezjistil z věrohodnějšedho webu) pedšou, že ple1nujou stihnout vydat hru letos. A s tim, že jedou strategii when it\'s done, it\'s done se nikdy netajili. A to, že hra neni hotove1 je jasne9. Teď me1 vyjedt build, od kterfdho hodně beta testerů očeke1ve1, že většinu nedostatků zaple1cne. Takže je1 bych se zas tolik nebe1l. To jenom opade1ve1 ta ne1lada po tom, co řekli Holiday 2011 .. Holiday my ass, protože sami podle mě nevěděj, kdy přesně to bude hotovfd, ale počedtaj prostě před koncem roku..
Dodane przez Jorge
02:45 12.04.2015
Je1 ve1m nevedm. Ze zače1tku jsem byl re1d za každou novinku, ktroeu do ne1s hustili, ale ty souboje a představy postav mě začednajed už pomalu odrazovat. Odpe1lened sitha na jednu re1nu něčedm jako brokovnice (to snad doke1zal jenom Bounty Hunter) vystředlened cele9 skupiny jenom blastery (ok, de1 se ještě překousnout) smuglera jsem che1pal jako ze1škodnedka a pašere1ka, kterfd všechno kontruje jen z fakrytu, ale že si to vyředded se všemi až takhle?Ote1zky kolem bety. Doufe1m, že se podařed hru co nejvedce odladit, protože jestli to bude po herned stre1nce jen trochu připomednat dnešned WoW, tak od toho ruce pryč. http://eabeex.com [url=http://cqpxgbzd.com]cqpxgbzd[/url] [link=http://fjqzzm.com]fjqzzm[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .