W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 ROCKOWISKO NADCIĄGA!

Tej imprezy nie można przegapić! Cała młoda rockowa Białołęka spotka się 3 i 4 października podczas organizowanego po raz czwarty przez Fundację AVE i Białołęcki Ośrodek Kultury międzynarodowego festiwalu garażowych zespołów rockowych „Dobra strona rocka”.

Za pierwszym razem w imprezie wzięło udział 15 zespołów, w drugiej edycji - 29, rok temu blisko 50 kapel z całej Polski i Białorusi, prezentujących najróżniejsze nurty muzyki rockowej – od klasycznych ballad po najbardziej hardcorowe brzmienia. Uczestnicy prezentują autorskie utwory, które łączy pozytywne przesłanie. Festiwal daje szansę, żeby w krótkim czasie posłuchać bardzo różnych odmian rocka.

- Zależy nam, żeby pokazywać przyjazne oblicze rocka i przełamywać stereotypy. Dla wielu ludzi czarne ubranie i długie włosy kojarzą się wyłącznie z narkotykami, satanizmem i całym złem świata – mówi Sylwia Młotkowska z Fundacji AVE, organizatorka i pomysłodawczyni festiwalu. – Tymczasem rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

- Najlepszy dowód to fakt, iż od trzech lat festiwal nie kończy się dewastacją BOK-u pomimo, że w koncertach uczestniczy kilkaset osób – dodaje Bartłomiej Włodkowski, prezes Fundacji AVE. – Ja sam dzięki festiwalowi odkryłem „pozytywne oblicze rocka” i stałem się autentycznym fanem tego gatunku.

Zespoły ocenia profesjonalne jury – przedstawiciele najlepszych kapel rockowych z kraju. Wykonawcy mogą liczyć na wsparcie, konsultacje i warsztaty. Patronat obejmują muzyczne media, najlepsi mieli szansę zaistnieć w ogólnopolskich mediach, a także zaprezentować swoją twórczość na antenie „Polskiego Radia”. Wszystkie koncerty festiwalowe są otwarte dla publiczności – wstęp wolny. Czadowa atmosfera gwarantowana!!!

Konkurs jest otwarty dla wszystkich kapel. Jeżeli więc ukrywacie się z gitarami i perkusją w garażu (lub innym podobnym miejscu) zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie. Niech usłyszy Was cały świat! Kontakt, zgłoszenia: www.rockfestival.waw.pl, tel. 660549101, rockfestival@wp.pl. Szczegółowy harmonogram koncertów będzie dostępny w internecie pod koniec września po zamknięciu listy zgłoszeń.

Imprezę wspiera Wydziału Kultury Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy oraz Zarząd Województwa Mazowieckiego

Jeżeli wciąż nie jesteście przekonani przeczytajcie opinie uczestników poprzednich edycji:

Festiwal udany, fajny klimat i bardzo wysoki poziom występujących zespołów. Skłonny jestem do takiego stwierdzenia, iż warto przyjść wysłuchać ponad 40 zespołów festiwalowych niż wydawać grubą kasę na bilety jakiejś znanej kapeli. Bartek, zespół Anonim

Ubiegłoroczną imprezę wspominam niezwykle sympatycznie. Pozytywnie zaskoczyły nas jej rozmiary, liczba kapel, które przyjechały i to nawet spoza Polski. Sympatycznymi gadżetami z perspektywy czasu są także festiwalowe koszulki. Ogólnie całość świetnie przygotowana. Mieszko, kapela Głos Pokolenia

Grałem na festiwalu dwukrotnie i w tym roku wybieram się kolejny raz na Białołękę. „Dobra Strona Rocka” jest chyba jedyną tego typu imprezą w Warszawie gdzie usłyszeć można tak różnorodne rodzaje muzyki jednego dnia (w zeszłym roku liczba występujących zespołów była wręcz przerażająca - nie wiem jak jury wytrzymało tyle godzin). Festiwal pozwolił mi poznać wiele ciekawych osób i skonfrontować swoje umiejętności z innymi młodymi ludźmi. Chciałoby się tylko, żeby w czasie przesłuchać było jeszcze więcej publiczności! Szczupak, zespół Bidoniarz Showband

Idea festiwalu powstała 4 lata temu, kiedy razem z kolegami próbowałam tworzyć swoją muzykę w garażu, ale niestety nie mieliśmy możliwości pokazania swojej twórczości szerszej publiczności. Czasem znajomi zaglądali do garażu nas posłuchać, ale zawsze marzyliśmy o zagraniu koncertu na dużej scenie przed liczniejszą publicznością. Poza tym trudno nam było samych siebie ocenić - czy gramy dobrze, czy raczej powinniśmy zająć się pisaniem książek. Dlatego powstał festiwal organizowany dla młodych przez młodych. Chcemy pokazać, że muzyka rockowa niesie ze sobą niewyczerpane pokłady pozytywnej energii, którą przyjemniej jest się dzielić w dużym gronie. Sylwia Młotkowska, organizatorka imprezy, zespół Daddy and the Diving Beavers

Dodane przez Fadwoi
13:55 02.10.2015
Przyznam się, że w tym roku specjalnie koimksf3w nie kupowałem skupiłem się na innych rzeczach, tylko kilka doszło mi do kolekcji, a to też starsze pozycje. Chciałem tylko zwrf3cić uwagę dwa albumy wydane przez Albatrosa Narodziny rewolwerowca i Długa droga do domu pisane i rysowane pod pieczą Stephena Kinga. Trochę mnie to dziwi, że te koimksy są całkowicie pomijane we wszelkich podsumowaniach. Małe zainteresowanie? Nie to wydawnictwo? Bo nie wierzę w to, że ta historia jest słabsza od niektf3rych pozycji wśrf3d nominowanych w Komiksie Roku, a i albumy były wydane świetnie, za przystępną cenę. Rysunki też złe nie są.Komiksiarzy w ogf3le nie obszedł ten debiut na rynku?
Dodane przez Ramin
23:51 08.10.2015
Prezentuje, chociaż ja akraut nie mam słabości do HC itp. Ja po prostu lubię ciężkie, objętościowo duże komiksy. HC to nawet nie lubię, są uzasadnione od pewnej wielkości ze względf3w technicznych.Audycji o wszystkim, co mam, to nie planuję. Nie mam tego dużo, ale ok. 800 sztuk w tej chwili, nawet, jeśli liczyć pozycjami, to materiał na drugie B180 raczej niż na jedną audycję.Zdjęcia prędzej, zresztą gdzieś chyba nawet wrzucałem regał wbrew pozorom jeden pełny Billy z Ikei i tyle, bo ja mam masę zeszytf3w (pewnie z 1/3 całości).
Dodane przez Myomin
04:06 09.10.2015
Drogie czy nie ale jak to się potem na pf3łce prezentuje.Dla niektf3rych wydań (HC, Ekskluzywne) warto się srazpnąć. Chociaż to już może geek ze mnie przemawia ;)Pytanie od słuchacza: czy planujesz kiedyś zrobić taką audycję pf3łtorej godzinną o wszystkich komiksach ktf3re masz + stosowne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Najmilej widziany byłby oczywiście film ;) Czasem podglądając kolekcje innych można trafić na ciekawe perełki. PS. No i zmusiłeś mnie tą audycją do dokonania zakupu kilku zaległych komiksf3w Hanami :) http://hzybggvd.com [url=http://tciomhn.com]tciomhn[/url] [link=http://hngzqijbnpz.com]hngzqijbnpz[/link]
Dodane przez Chapisz
10:25 09.10.2015
Obszedł, obszedł, był nawet koeantowmny na branżowych forach i zapowiedzi i recenzje pojawiały się jak dla każdego innego komiksu. A że Mroczna Wieża nie trafiła do podsumowań? Cf3ż, pf3łtorej setki innych też nie trafiło :DDo mojego nie trafiła, bo zwyczajnie nie czytałem. Mam już i tak tyle na liście i kompletuję wystarczająco dużo serii, żeby odpuścić kolejną, chociaż przyznam, że moment się zastanawiałem (chociażby ze względu na rysunki Jea Lee). Ostatecznie jednak wolałem uzupełnić wreszcie Sin City Franka Millera.
Dodane przez Romain
07:10 10.10.2015
Czy kupę pieniędzy? To zależy, co to znaczy ;) W grinudu ok. 200 złotych, czasem mniej, ale w miesiące konwentowe (Festiwal Komiksowa Warszawa i Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi) bywa duuużo więcej. Nie ma reguły. Wydaję sporo, tyle, ile mogę sobie pozwolić. To dość drogie hobby.Zwrot? Nie, żaden. Nawet z prowadzenia wydawnictwa nie ma zarobkf3w, bo wszystko idzie od razu z powrotem na inwestycje w nowe komiksy do wydania. Jak to hobby :D http://bgogsiahph.com [url=http://itmpnmtek.com]itmpnmtek[/url] [link=http://uimpmxwcv.com]uimpmxwcv[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .