W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 WSTYD, WSTYD, WSTYD BURMISTRZ KŁAMIE

W przedwakacyjnym „Echu Białołęckim” ukazał się list wiceburmistrza Andrzeja Opolskiego, w którym bronił ustępującej ze stanowiska i wielokrotnie opisywanej także na łamach „Aveciarza” kontrowersyjnej dyrektorki Zespołu Szkół przy Van Gogha 1, p. Alicji Małeckiej-Mierzwy. W tekście zamiast argumentów znalazły się pomówienia m.in. dotyczące naczelnej naszej gazety Oli Boryckiej, jakoby mściła się na swojej byłej dyrektorce za repetowanie klasy.

Postanowiliśmy skomentować tę wypowiedź, ponieważ nie chodzi tutaj o drobną pomyłkę; to celowe działanie, wpisujące się w ostatnie próby skompromitowania Fundacji AVE. Podobnie było ze sprawą kontynuacji „Białołęckiej Akademii Kajakowej” czy rzekomym niepoinformowaniu białołęckich seniorów o II Juwenaliach III Wieku – zamiast argumentów insynuacje, pomówienia i kłamstwa.

Najbardziej przykre są nieetyczne metody „wycinania” ludzi o odmiennych poglądach. Nie dokonuje się tego w toku merytorycznej dyskusji siłą argumentu, ale samą siłą władzy i obłudy. Dziwi brak reakcji w stosunku do takiego zachowania i Zarządu Dzielnicy, i klubu radnych lewicy, i koalicjanta.

„Aveciarz” jako gazeta młodzieżowa stara się budować autorytet osób starszych. Dajemy temu wyraz chociażby przez publikowanie opowieści seniorów w cyklu „Autentyk”. Ale szacunek i autorytet to nie tylko efekt wieku, ale przede wszystkim szlachetnych czynów. Dlatego zdecydowaliśmy się opublikować nasze mocne veto w stosunku do tego typu praktyk, wyrażone słowami Bartka Włodkowskiego i Oli Boryckiej. To również swoista szkoła obywatelskiego myślenia i przestroga dla młodych ludzi, aby nigdy nie krzywdzili w ten sposób innych!

Dodajmy jeszcze, że dyrektora ustąpiła ze względu na wyniki kontroli, które odbyły się w szkole w 2009 i wykazały szereg poważnych uchybień. O kontrolach burmistrz nie informował nawet rady dzielnicy. Twierdzi, że nie wiedział… W każdym razie dobrze się stało, że od września Zespołem Szkół zarządza nowa dyrektorka p. Elżbieta Gęsina. Zmiany już dostrzegliśmy: stojak „Aveciarza” wrócił na swoje miejsce w szkolnym przedsionku. Dziękujemy i trzymamy kciuki za nowe oblicze szkoły.

Rada Fundacji AVE

KOŃCZ, WAŚĆ!

Pseudoargumentów Pana Opolskiego na temat zasług dyrektor Mierzwy komentować nie chcę. Dość już pisaliśmy o całej sprawie, a jeśli moja skromna osoba, „Aveciarz” i festiwal rockowy przyczyniły się, jak to na ostatnich Komisjach Oświaty sugerował wiceburmistrz, do odejścia kontrowersyjnej dyrektorki, to mając na uwadze liczbę interwencji od rodziców, rady rodziców, nauczycieli i uczniów z tejże szkoły uważam to za swój sukces!

Znacznie poważniejszą sprawą jest natomiast zniesławienie Oli Boryckiej, naczelnej „Aveciarza” poprzez umieszczenie nieprawdziwej informacji o rzekomym pobieraniu nauki w szkole przy Van Gogha i repetowaniu klasy. Ola nigdy nie uczyła się ani w gimnazjum, ani w liceum zarządzanym przez dyrektor Mierzwę, nie powtarzała też ani razu klasy. Ukończyła Gimnazjum Nr 30 im. Gen. K. Pułaskiego oraz XIX Liceum im. Powstańców Warszawy, w tym roku zdawała maturę i obecnie jest studentką lingwistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Obok artykułu przedstawiamy skany świadectw.

Zniesławienie Oli samo w sobie jest po prostu śmieszne, ale pokazuje metody działań burmistrza Opolskiego i jego spektrum zainteresowań. Z podobnymi zachowaniami spotykaliśmy się wielokrotnie. Zero odniesienia się do argumentów, żadnej merytorycznej rozmowy, mnóstwo insynuacji i dwuznaczności oraz – ulubione zajęcie rodem z minionej epoki - szukanie haków i „łamanie ludzi”. To śmierdzi, Pani Burmistrzu! I to bardziej niż Czajka!

Nie tak dawno koledzy radni z PO w kuluarach prosili, abym zachęcił opozycję do przygotowania uchwały o odwołaniu burmistrza Opolskiego. Mają dość dyletanctwa! Obiecali poparcie. Odmówiłem, ponieważ nie zwykłem się wtrącać w wewnętrzne sprawy koalicji. Czas chyba poważnie wrócić do tematu. Bo na merytoryczną pracę pana burmistrza nie ma już nadziei.

Dość łgania!!! Dość psucia dobrej społecznej roboty!!! Dość podcinania skrzydeł młodym!!! Mówią, że z wiekiem przychodzi rozum. Jak widać nie wszystkim!!!

Bartłomiej Włodkowski Prezes Fundacji AVE

P.S. Po mojej interwencji na komisji oświaty (bo nie z własnej woli) wiceburmistrz nadesłał mailem przeprosiny. Winą za całą sprawę obarcza dyrekcję Zespołu Szkół, która rzekomo wprowadziła burmistrza w błąd. Pozostawiam to bez komentarza i śpiewam z Danutą Rinn: „Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, orły, sokoły…?”

KŁAMSTWO MA KRÓTKIE NOGI

Dwa pojęcia, o których warto pamiętać, czytając przykry tekst wiceburmistrza Opolskiego:

kompromitacja - narażenie siebie lub kogoś innego na wstyd, śmieszność lub utratę dobrej opinii;

stereotyp - funkcjonujący w świadomości społecznej uproszczony i zabarwiony wartościująco obraz rzeczywistości.

Primo: moje uczęszczanie do szkoły przy Van Gogha wydaje się całkiem prawdopodobne. Jednak zastanawia mnie skąd w takim razie w mojej szufladzie świadectwa z XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Warszawy? Secundo: dlaczego mam ich trzy, z datami 2007, 2008, 2009? Pan Burmistrz schlebia mi sądząc, że udało mi się w ciągu jednego roku szkolnego nie tylko poprawić klasę pierwszą, ale dodatkowo nadrobić całą drugą!

Najbardziej niepokojący jest dla mnie jednak fakt, iż nawet przy założeniu, że nie radziłam sobie w szkole Pan Burmistrz wyraźnie sugeruje: „taka osoba nie powinna mieć bezpośrednio do czynienia z mediami”. Przykro mi, że ktoś, kto powinien stereotypy przełamywać jeszcze je pogłębia. Nawet, gdybym repetowała klasę, mam prawo do wyrażania swoich opinii i uczestniczenia w życiu publicznym.

Dziękuję, Panie Burmistrzu za doskonałą promocję „Aveciarza” i mojej skromnej osoby! A już myślałam, że nie lubi Pan Fundacji!

Dumna absolwentka XIX LO Aleksandra Borycka

P.S. Wiem, że próbował Pan się do mnie dodzwonić. Proszę wybaczyć, ale podczas najdłuższych wakacji w życiu nie chciałam wracać do tej przykrej sprawy. Tym bardziej, że nie chodzi o przeprosiny - słowa na niewiele się zdadzą. No, chyba, że w grę wchodzą także kwiaty i czekoladki…

Dodane przez odkryta
20:36 21.09.2009
ten burmistrz to jakaś żenada. powinien podać się do dymisji! I to już!
Dodane przez Dani
13:16 02.10.2015
Szanowna Paniczy wywołując temat nie warto go rozszerzyć? Sam tytuł i jedno zdniae brzmi dość ironicznie, a osoby zaglądające na Pani blog niewiele z nich wyczytają poza tym, że drwi Pani z pomysłu burmistrza nie podając żadnych argumentf3w ani jego, ani własnych.pozdrawiam,i liczę na podjęcie tematu,czytelnik
Dodane przez Elyse
23:50 08.10.2015
Szanowna Paniczy wywołując temat nie warto go rozszerzyć? Sam tytuł i jedno zdnaie brzmi dość ironicznie, a osoby zaglądające na Pani blog niewiele z nich wyczytają poza tym, że drwi Pani z pomysłu burmistrza nie podając żadnych argumentf3w ani jego, ani własnych.pozdrawiam,i liczę na podjęcie tematu,czytelnik
Dodane przez Toshihiko
04:05 09.10.2015
Fantastyczna bardzo wartościowa treść, tyle mogę napsiać. Wiele, wiele osf3b winno to przeczytać -- jakże mało wiemy o uczuciach i jak często nieprawidłowo je odczytujemy http://kjlywca.com [url=http://kdykbzyxf.com]kdykbzyxf[/url] [link=http://xazghc.com]xazghc[/link]
Dodane przez Kampleng
10:24 09.10.2015
Polacy na początku błędnie podawali nazwę tej orjzainacgi jako Wehrwolf , co można by tłumaczyć jako zbrojny wilk , a nie prawidłowo Werwolf , czyli Wilkołak . Może błąd ten pochodzi z tego, iż wymowa tych dwf3ch słf3w jest w języku niemieckim bardzo zbliżona.
Dodane przez Dionisio
07:09 10.10.2015
Pani Urszulo. Na spotkanie prdzjzyie niewielka ilość mieszkańcf3w. Zaniepokojenie podwyżkami to za mało. PO musi być partią wyrazistą i jednoznacznie podejmować uchwały w sprawach miasta, czyli nas wszystkich. Czy nie lepiej było zorganizować akcję obywatelską zbierania podpisf3w przeciwko polityce podwyżek? Na środku placu przed ratuszem? Wstrzymanie się w głosowaniu to moim zdaniem chowanie głowy w piasek. Nawet 70 dni przerwy, aby uchwała weszła samoistnie w życie, to dużo w portfelu mieszkańcf3w. Albo się jest za, albo przeciw. Miasto stać na amfiteatr, baseny w planach jest hotel i SPA, a więc stać Kętrzyn na dofinansowanie miejskich spf3łek. Bez podwyżek. I jeszcze jedno. Co się dzieje ze stroną po ketrzyn.pl? Wybory minęły, święta też Strona jest martwa. A ja chcę wiedzieć, co słychać w PO. http://bevkunhiilc.com [url=http://upoaywyxao.com]upoaywyxao[/url] [link=http://psniccmab.com]psniccmab[/link]
Dodane przez Axel
10:41 22.12.2015
bibi88bibi pisze:Haha, Czesława też super zapowiedzieli. \"Jego pieoknsi są po prostu jakieś\". Wiocha, wiocha i jeszcze raz wiocha. Jeszcze bardziej się przekonuję, że polska muzyka rozrywkowa to totalne dno, a narf3d polski to totalne baranki, ktf3re trzeba prowadzić za rączkę i pokazywać co jest dobrą muzyką, a co nie, bo sami szukać nie potrafią. Dobrze, że była ta kategoria HH, że wystąpił Czesław i Pjus. Mam do niego wielki szacunek, ale dla kogoś z zewnątrz pewnie wypadł jako \"jakiś ziomal, ot ciekawostka\", a szkoda :/ No nic, ja się cieszę, że jest internet i mam wybf3r, TV po raz kolejny utwierdziła mnie w moim postanowieniu, że nie kupię TV do mieszkania
Dodane przez Ngan
19:49 22.12.2015
Mateusz \"Matej\" Cencyk pisze:Lite, masz rację, ja pisząc \"miłym\" miałem na myśli fakt, że tak jak napisał Axun, powjaił się prawdziwy rap a nie Verba Kasia, na szczęście \"mało trudności\" przeżyłem, jednak mf3gł to lepiej rozwiązać.Axun, pięknie to podsumowałeś, a co do kategorii \"pop\" z Cześkiem na czele, to jestem tego samego zdania hehe.Pozdrawiam!
Dodane przez Ameeil
01:37 23.12.2015
Ika pisze:Niestety nie oglądałam, tak mało tv oglądam, że nawet nie wiedziałam o Opolu. Ale rzzwyeciście, jestem zaskoczona, że Eldo się pojawił tam, wielka szkoda, że nie wygrał. Chociaż jego ostatnia płyta jakoś mnie nie powaliła, starszych kawałkf3w lepiej mi się słuchało.Na bloga trafiłam przypadkiem, ale dodam go sobie do linkf3w, bo świetny http://zerzlzh.com [url=http://loowattcooe.com]loowattcooe[/url] [link=http://avtbbhwraa.com]avtbbhwraa[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .