W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 

Bartek - Jagiełło Dominik - WitoldList do Witolda

Drogi Witoldzie!

Idąc Twoimi śladami w wielce chwalebnym i niezwykłym zwycięstwem pod Grunwaldem, postanowiliśmy raz jeszcze dać Krzyżakom łupnia! Jeżeli sądzisz, że ukrywanie się z armią w lesie jest wystarczająco oryginalnym pomysłem – jesteś w błędzie! Podczas naszego polsko – litewskiego spływu kajakowego powtórzyliśmy wydarzenia z 15 lipca 1410 roku.

Dwie wrogie armie stanęły naprzeciw siebie, rozpoczynając walkę na śmierć i życie od wzajemnego ochlapywania i wywracania do wody kajaków. Nie można tu nie wymienić jednego z najbardziej zasłużonych dla przebiegu bitwy Marcina Szybkonogiego. To dzięki jego poświęceniu i sprytowi udało nam się zdobyć dwie z trzech krzyżackich flag. Pomimo ran odniesionych w starciu z walecznymi przeciwnikami nasz rycerz pozostał najsłynniejszym spośród tych, którzy stanęli do boju i sprytnie oszukał samego Ulricha von Jungingena, Wielkiego Mistrza Zakonu.

Zakonnicy nie pozostali dłużni wysyłając swojego walecznego brata – Kiczu – który przedarłszy się przez las porwał koronę z głowy Jagiełły, obserwującego całe zajście z wyżyn pobliskiego pagórka. Sytuacja z sekundy na sekundę robiła się coraz poważniejsza. Wszystkie kajaki wylądowały w wodzie, a na materiałowych zbrojach żołnierzy nie została sucha nitka.

Krzyżacy, mimo stosowanych podstępów, okazali się godnymi przeciwnikami. Jednakże ich wysiłki spełzły na niczym, idąc w ślady Waszej Wysokości wykorzystaliśmy ich słabości! Tak jak 600 lat temu zjednoczone siły polsko – litewskie zwyciężyły bitwę, nie tylko ze względu na własne umiejętności, ale także za sprawą pijaństwa Krzyżaków („nasi” Krzyżacy pili wyłącznie wodę z rzeki!).

Nie musisz się martwić – Twoja sława w ojczyźnie nigdy nie zaginie!

Z nadzieją na rychłe spotkanie w niebie, oddani Waszej Wysokości,

Rycerze z Fundacji AVE

Dodane przez Tormeti
14:14 02.10.2015
finał Americans to dno dna; a sceny ucieczki \"bohaterf3w\" z bladkoy FBI nie powstydziliby się scenarzyści serialu prosto z mułu i wodorostf3w Following; jakby tak FBI robiła bladkoy w kluczowych akcjach to teraz w Białym Domu powinien siedzieć Iwan Iwanow; no ale są gusta i guściki; nie głosowałem na Americans w kategorii kit tygodnia bo niestety muszę czekać na napisy
Dodane przez Patiry
23:04 08.10.2015
O kurczę, co za ulga już myslałam, że ze mną coś nie tak, ja rf3wnież ten odcinek Castla oberzjałam już \'\'kilka\'\' razy i na pewno będzie jeszcze \'\'kilka\'\';-)I jest wreszcie Veep w chitach, szkoda, że tak mało osf3b go ogląda i tym samym nie głosuje na niego. Mnie za to rozwalił tekst \'\'Jaka jest odwrotność zatwardzenia? Ulga\" Padłam :-)
Dodane przez Aboluje
18:12 09.10.2015
Generalnie losowa - acz njraiepw lecą te, ktf3re \"opisało\" najwięcej osf3b. Czyli nie tyle najlepsze, co najpopularniejsze w naszym wąskim gronie. W tym tygodniu generalnie jest słabo, bo ludzie porozjeżdżali się na majf3wkę - ale tydzień temu przy \"GoT\" było to widać. Bodajże 5 osf3b chwaliło jeden odcinek :) http://rkhdjowqcu.com [url=http://gkxixos.com]gkxixos[/url] [link=http://xbbhzlyjvsx.com]xbbhzlyjvsx[/link]
Dodane przez Rayann
00:47 10.10.2015
Holy shitinz, this is so cool thank you.
Dodane przez Natalija
01:01 12.10.2015
A bit suseirrpd it seems to simple and yet useful. http://abzxaet.com [url=http://nwlfhmv.com]nwlfhmv[/url] [link=http://cxyluvofskr.com]cxyluvofskr[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .