W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Spytaj Spytka

Nazywam się Kamil Hyszka. Uczę się w LO im. Ruy Barbosy, zajmuję się pisaniem poezji. Moim marzeniem jest trafić do podręczników od polskiego do działu „poczet najwybitniejszych mistrzów pióra”. Ale to tylko marzenia...

Zauważyłem, że nic nie jest tak owocne w inspiracje i pomysły jak godzinna podróż środkiem komunikacji miejskiej w samotności. Jakież to otwiera możliwości!

Człowiek otoczony innymi ludźmi – to mężczyzną w stanie upojenia, to tęgą niewiastą wciskającą się na wolne miejsce koło niego, czy przyjaciółkami, które wzajemnie zdają sobie relacje z efektu użycia świeżo zakupionego szamponu do włosów blond. Tam ja – sam, choć w otoczeniu innych – ostatnio byłem świadkiem ciekawego zjawiska nazewnictwa ulic przez administrację publiczną.

Podążam (jak już wiadomo) autobusem, szyby drżą, fotele drżą (nie ma to jak darmowy masaż odchudzający pośladki!), sufit sprawia dziwne wrażenie, jakby chciał a nie mógł utrzymać się na swoim miejscu. Takim to pojazdem i w takim to otoczeniu jadę ulicą Radzymińską. Mijam duży market z asortymentem budowlanym, a tuż za nim swoim czujnym okiem obserwatora dostrzegam skromną, piaszczystą uliczkę wiodącą pod las i jeden dom w stanie surowym do niej przynależący.

Ulica została ochrzczona imieniem „Spytka z Melsztyna”. Wszystko pięknie, ale kto to był ten Spytko, Spytek? Jak to się w ogóle odmienia?! Po powrocie do domu, postanowiłem to sprawdzić. Uznałem, że najłatwiej będzie skorzystać z najwybitniejszego wynalazku nowoczesności (nie licząc kuchenki mikrofalowej i lokówki), czyli internetu. Otwieram Google, wpisuję i znowu pojawia się pytanie: „Jak to zapisać w mianowniku?”. Uznałem, że wpiszę frazę „Spytka z Melsztyna”. Błąd! Wikipedia poprawia moje braki wiedzy, gdyż poprawna forma to Spytko z Melsztyna.

Jest! Tak! Radujcie sie wszystkie ludy! Spytko z Melsztyna! O dziwo, Spytko (a właściwie, jak podaje Wikipedia, Spycimir) urodził się w Melsztynie! Tu śmiało mogłem stwierdzić, że dorównuję wiedzą internetowej encyklopedii.

Ale na tym nie koniec. Okazuje się bowiem, że Spytków było czterech! Jeden jest ojcem drugiego itd. W takim razie który Spytko patronuje wspomnianej uliczce na Zaciszu? Czyją notkę biograficzną mam czytać? Który z nich może być TYM właśnie, jedynym w swoim rodzaju Spytkiem?! Ku mojej zgubie jest tylko jeden Melsztyn, przynajmniej o tym jednym mówi Wikipedia, i wszyscy czterej z tego samego pochodzą!

Wniosek: nigdy więcej nie siadać przy oknie i nie starać się dociec źródeł pomysłów urzędników administracji dowolnego szczebla!

Kamil Hyszka

Dodane przez ciocia Mola
21:29 25.10.2009
Ty na prawde masz talent! Wierze w ciebie i mam nadzieje, ze uda ci sie spelnic twoje marzenie.
Dodane przez Były nauczyciel
20:55 14.02.2010
Od początku byłem przekonany o tym, że Twój talent i osobowość zaprowadzą Cię wysoko, przynosząc sławę Twemu nazwisku, dlatego na wszelki wypadek nie wywaliłem ani jednej Twojej kartkówki ;)
Dodane przez Były nauczyciel
21:04 14.02.2010
Od początku byłem przekonany o tym, że Twój talent i osobowość zaprowadzą Cię wysoko, przynosząc sławę Twemu nazwisku, dlatego na wszelki wypadek nie wywaliłem ani jednej Twojej kartkówki ;)
Dodane przez Tatia
13:02 02.10.2015
Sookie, you are mine ^^ yes yes yesKażdy kto mf3wił jej, że ją kocha ostatecznie zazwdoił, jak to ujął Eric, więc teraz jego kolej, nareszcie I ten zbolały Bill, jak oni go w tym serialu wybielają, Ball musi bardzo go lubić. Irytujące.
Dodane przez Jenna
23:02 08.10.2015
Saule, v tuto chvedli tě dekoruji meadiled za mistrovske9 vysvětlened sve9ho byznysu :)))Takto funguje většina \"faspěšnfdch\" ve společnosti. Asi bohužel pro ty ostatned. Chucper takovfdm ředke1 \"parazit\" a nestyded se za to, že to plated prfd i na něj.Doufe1m, že to teď Saule přijmeš s humorem, nepředslušed mi, abych tě za cokoliv soudil, navedc když jsi to tak trefně popsal :))
Dodane przez Gary
18:10 09.10.2015
Saule,\"Genius do třed dnů\" je dobrej kšeft akore1t dost děsivě mnipaulačned a nerespektujedced ani toho ani onoho. Kdy je volnfd termedn? :-)) http://okissktc.com [url=http://ccqniwka.com]ccqniwka[/url] [link=http://ydrjbc.com]ydrjbc[/link]
Dodane przez Jaylynn
00:44 10.10.2015
Ecioemons are in dire straits, but I can count on this!
Dodane przez Seru
00:59 12.10.2015
je1 to typuju na nějakou sexue1lned fachylku dnešned neronme1lned mle1deže.To my jsme dělali holke1m na krku cuce1ky,dnes si tam pedšou nějakfd šifry mistra Leonarda.Holt \"nove1 doba\".:-00 http://sdfjhwjupfb.com [url=http://eamvlmrpulf.com]eamvlmrpulf[/url] [link=http://yduqfnry.com]yduqfnry[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .