W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Nocka filmowa z BAREJA-dą!!!

Tego wydarzenia nie można przegapić!!! W przeddzień kolejnej rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w 1981 roku mieszkańcy Białołęki będą mieli okazję wspominać PRL w jego najmilszym wydaniu: mistrzowskiego humoru z kultowych komedii Stanisława Barei.

W nocy z 11 na 12 XII Fundacja AVE przy współpracy z m.st. Warszawa i Zbójcerzami PKS AGAPE organizuje w Białołęckim Ośrodku Kultury I Barejadę – otwarty przegląd niezapomnianych filmów genialnego reżysera, który właśnie na Białołęce ma swoją ulicę.

– Pomysł narodził się dawno. Do realizacji zmotywowała rzeczywistość: okazało się, że wielu naszych znajomych z liceum czy studiów po prostu nie zna Balcerka, „Krzyku ciszy” czy docenta Zenobiusza Furmana, śliniącego się na widok striptizerki w „Kongresowej”. To odkrycie było dla mnie szokiem – wyjaśnia Marta Ferfet, animatorka przeglądu. – Filmy Barei łączą dwa w jednym: świetna fabuła, znakomita reżyseria i niesamowite wyczucie humoru = kapitalna rozrywka, a jednocześnie są lekcją najnowszej historii. Liczymy, że na naszej nocy filmowej zjawi się cała młoda Białołęka!

Często o PRL-u mówi się wyłącznie w kategoriach martyrologii, ofiar, więzień, pacyfikacji strajków. To wszystko prawda. Ale rzeczywistość lat 70. i 80. to również pełna groteskowych absurdów codzienność, którą znakomicie wyraża słynny dialog z filmu „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”.

Na dworcu kolejowym rozmawia dwóch facetów: – Ja, to proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony. Bo golę się wieczorem, śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę. – No, ubierasz się pan. – W płaszcz, jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu? – A fakt. – Do PKS mam 5 kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS. – I zdążasz pan? – Nie... ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni, o jest godzinka... i potem szybko wiozą mnie do Szymanowa. Mleko, wiesz pan ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w Elektryczny do stadionu. A potem to już mam z górki. Bo tak. W 119, przesiadka w 13, przesiadka w 345 i jestem w domu, znaczy w robocie i jest za piętnaście siódma to jeszcze mam kwadrans to sobie obiad jem w bufecie. To po fajrancie już nie muszę zostawać, żeby jeść, tylko prosto do domu... I góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się, jem śniadanie i idę spać.

Dobre? Podobnych gagów będzie jeszcze więcej – wystarczy przyjść w piątek 11 XII wieczorem na Barejadę!

Od g. 21 do 4 nad ranem wyświetlane będą największe hity: wybrane odcinki seriali „Alternatywy 4” i „Zmiennicy”, kultowy „Miś”, a także jeden z odcinków czarno-białej serii o przygodach Pana Anatola. Będzie też prawdziwy PRL-owski saturator, będą paróweczki hrabiego Barry Kenta, będą kartki żywnościowe, będą aktorzy, którzy zagrali w filmach Barei (m.in. Zofia Czerwińska – serialowa Balcerkowa) oraz… szereg innych niespodzianek!

Wstęp wolny za bezpłatnymi zaproszeniami, które będą do odebrania od 3 XII w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1 oraz w Fundacji AVE przy ulicy Ceramicznej 29 lok. 1 (kontakt: 0-608178447, g. 15-20).

Czekamy na Was!!! Szczegółowy program od 3 XII na stronie www.fundacjaave.pl.

- To będzie „Barejada” na miarę naszych możliwości. My tą „Barejadą” otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasza „Barejada”, przez nas zrobiona, i to nie jest nasze ostatnie słowo! – deklarują organizatorzy.

Dodane przez Bagus
17:38 10.04.2015
wiem, że go nie było, to tak tylko dla wzmocnienia eetfku.a tak BTW to sory, myślałem że to taki jeden andy czy jak mu tam.na swoje usprawiedliwienie mam tylko to że wrf3ciłem z ciepłych krajf3w z infekcją zatok i mam pomroczność jasną. :P
Dodane przez Rita
02:52 12.04.2015
Gdy ma do wyboru ten sam tytuł w dwf3ch rf3żnych oarawpch wybieram ten najbardziej przemawiający do mego estetycznego ego i :)Czasem zdarzy się też bzdet ale za to jaką ma okładkę !!!! :)))) http://nbcwyhib.com [url=http://qzghmjiyi.com]qzghmjiyi[/url] [link=http://eldhvgju.com]eldhvgju[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .