W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Wiceburmistrz prawdę Ci powie...

Jeżeli chcecie Państwo poznać tajemnice swojego wnętrza, koniecznie musicie odwiedzić białołęcki ratusz. Tutaj w zaciszu gabinetu wiceburmistrza Andrzeja Opolskiego (SLD), niczym na kozetce psychoanalityka, możecie rozpoznać duchową kondycję i odczytać własne emocje.

Żart? Nie! Wiceburmistrz jak na wiceojca dzielnicy przystało doskonale zna swoich poddanych i chętnie trudni się rozpoznawaniem ich stanu ducha.

Do redakcji dotarł obszerny list pana Opolskiego dotyczący naszej publikacji z poprzedniego numeru „Po prostu – pomóżmy im!!!” Burmistrz potwierdza to, co napisaliśmy: że rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej, że OPS w różnej formie udzielał pomocy oraz zaznacza, że w rozmowie z panią Katarzyną nie mówił, aby więcej do niego nie przychodziła (bohaterka tekstu twierdzi, że sens wypowiedzi pozostaje taki sam…).

Sporo miejsca wiceburmistrz poświęca sprawie nie przyjęcia przez panią Katarzynę oferowanego przez urząd mieszkania. Pomija fakt, że pani Katarzyna i jej mąż nie zostali poinformowani o kompleksowej naprawie lokalu. Za to w liście znalazło się sformułowanie, że radni Krzysztof Pelc i Bartłomiej Włodkowski „nie byli w stanie uwierzyć, że można było odmówić przyjęcia takiego mieszkania, będąc w tak trudnej sytuacji.” Radny Włodkowski natychmiast stanowczo zaprotestował przeciwko przypisywaniu mu nieprawdziwych reakcji.

Niebawem nadeszła odpowiedź: „Szanowny Panie Radny, zawarte w tekście sformułowanie jest jak najbardziej na miejscu. Odzwierciedla ono stan ducha i reakcję Państwa radnych obecnych na spotkaniu z p. Katarzyną...”

Komentarza chyba nie potrzeba.

Niedawno media doniosły, że burmistrzowie warszawskich dzielnic otrzymali roczne nagrody finansowe. Nie wiemy, czy wyróżniony został również wiceburmistrz Opolski. Natomiast sądząc po zaangażowaniu i wszechstronności działań wydaje się, że blisko 8 tysięcy nie ominęło i naszego lidera. Zresztą zupełnie słusznie. Należy się zwłaszcza za niedawne publiczne pomówienie naczelnej „Aveciarza” Oli Boryckiej!

I właściwie nie pisalibyśmy o tej osobliwej korespondencji, gdyby nie drobny fakt, że e-maile zostały wysyłane do naszej redakcji w godzinach pracy urzędu. Badanie stanu ducha radnych nie należy chyba do kompetencji członków zarządu dzielnicy, czyż nie? No, chyba, że Pan Burmistrz był na zasłużonym urlopie.

Złośliwa Redakcja

Dodane przez Benilce
13:23 02.10.2015
Przed rokiem Zarząd Dzielnicy ogłosił konkrus na nazwę planowanego bulwaru wzdłuż Kanału Brf3dnowskiego, ale gdy zgłoszono propozycje: imienia Grzegorza (lub im. Zbigniewa) to skromny Pan Burmistrz Grzegorz Z. unieważnił ten konkrus.Postanowiono wydać ponad 1 mln zł. na skwer z podświetlana fontanną na Zaciszu i teraz wraca imię Grzegorza ale innego z Ciechowa urodzonego w Tczewie.O nazwach decyduje Rada Miasta, ktf3ra musi zatwierdzić zgłoszona z Targf3wka propozycję skrf3conej nazwy skwerku i fontanny (tj np imienia Grzegorza), ktf3ra może dotyczyć byłego Radnego Miasta St. W-wy i obecnego burmistrza Grzegorza Zawistowskiego.
Dodane przez Ana
23:03 08.10.2015
5 kwietnia 2013 o 09:38Piotr nasipał:Czytając tą historie życiową tych ludzi i lokali socjalnych płakac się chce . Jestem ciekaw gdzie nasz szanowny urząd Miejski tych ludzi eksmituje chorych i z dziecmi co jak to ma wyglądac podjeżdza szanowna delegacja z Urzędu Miejskiego i Policja i co wyprowdzacie na dwf3r i co dalej gdzie ich przenaszacie . Rozumiem żeby nie płacili czynszu czy dewastowali lokale to rozumiem ale z tego co wiem to nie ktf3rzy płacą sumiennie i to większość za lokal dbają o niego . Szanowny panie burmistrzu czemu wy nie bierzecie się za dłużnikf3w z bloku rotacyjnego z ul . Miłej tam mają podężne zadłużenia za czynsze i co i nic nadal mieszkają i się śmieją . Brać się za dłużnikf3w i nadużywających alkoholu za mieszkancf3w z Ul . Miłej 28 Bytf3w tam jest blok za ktf3ry trzeba się wżiąśc i za mieszkancf3w ktf3rzy za darmo mieszkają i się śmieją .
Dodane przez Selling
18:10 09.10.2015
5 kwietnia 2013 o 22:12Patryk111 npsiaał:Szczerze nawet nie zastanawiałem się nad tym i nie bardzo mnie to obchodzi ale Pan Piotr słusznie ujął, moim zdaniem na Miłej to dopiero jest patologia. Syf i malaria. Nie wiem jak tam wygląda z płatnościami ale sądzę, że nie jest kolorowo i napewno gorzej niż u ludzi zamieszkujących Przemysłową.Nie ma to jak zastawić się prawem a ludzi wywalić na ulicę. A nawet zwierzęta wywozi się do schronisk. Wystarczy, że tym ludziom dochf3d przekroczy 50 zł i co? Urzędowo stać ich na stancje a za 50zł to jedzenia trochę więcej się kupi, ktf3re i tak cały czas idzie w gf3rę, Nie każdy na takim lokalu to pijak i bezdomny. Czytałem tutaj kiedyś też szum zrobił Pan Wiczkowski i komentarze padły, że do roboty ale drodzy Państwo gdzie? Jak nawet Drutex przyjmuje tych co wcześniej wywalił. Co do Pana Wiczkowskiego za dużo Pan lata po gazetach moim zdaniem szkodzi sobie Pan a nie pomaga. http://ukxdjwp.com [url=http://iysvqlwpn.com]iysvqlwpn[/url] [link=http://hobubvr.com]hobubvr[/link]
Dodane przez Johnetta
00:45 10.10.2015
Thninikg like that shows an expert\'s touch
Dodane przez Euphoria
01:00 12.10.2015
pisze:Na pewno poszukam tej książki, choć może nie na Centralnym Chęć zwinlienoa to taka atawistyczna, wręcz banalna potrzeba, a mimo to tak trudno ją konsekwentnie stosować. Z moich obserwacji wynika, że do życia w zgodzie z własnym rytmem dojrzewają ci, ktf3rzy znaleźli się w jakimś absurdalnym punkcie w swoim życiu. Ja dopiero uczę się chodzenia zamiast biegania, ale rf3wnież życzę powodzenia w delektowaniu się codziennością http://dychrqzi.com [url=http://ayoadnsqv.com]ayoadnsqv[/url] [link=http://dxrvcdiehnw.com]dxrvcdiehnw[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .