W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Klikaj i pomagaj

Paulina Aderek - uczennica I klasy LO im. Ruy Barbossa. Interesuje się fotografią.

Często nie wiemy, w jaki sposób zaangażować się w działalność charytatywną. Zimowa pora powoduje, że wielu z nas woli zostać w domu. Dlatego proponujemy łatwy i bardzo skuteczny sposób pomagania – wystarczy jedno kliknięcie, a świat staje się nieco jaśniejszy. Oto krótki przewodnik po wybranych stronach, do których odwiedzenia zachęcamy.

Na początek pajacyk.pl - KLIKNIJ . Na pewno każdy słyszał o działalności tej organizacji, na wszelki wypadek przypominam: z ich pomocą niedożywione dzieci mogą otrzymać posiłek. Jedno kliknięcie na brzuszek pajacyka to 5 groszy. Jeśli zachęcimy do udziału w akcji także znajomych, możemy sprawić, że ktoś dostanie pyszną pomidorową. Warto wiedzieć, że stronę odwiedza ok. 20 000 osób dziennie, co oznacza, iż każdego dnia posiłek otrzymuje ok. 4086 dzieci (źródło: Pajacyk). Ma to niebagatelne znaczenie, zwłaszcza jeśli uświadomimy sobie, że ponad 30% dzieci w Polsce jest niedożywionych; w samej Warszawie – ponad 23 000! Klikajmy!!!

Kolejna strona polskieserce.pl - KLIKNIJ wspiera rozwój kardiochirurgii w Zabrzu. Tu też przekazujemy przez sponsorów 5 groszy. W listopadzie kliknęło 455 114 osób tym samym pomagając w stworzeniu sztucznego serca.

Okruszek.org.pl - KLIKNIJ to strona Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Klikając w chlebek przeznaczamy 5 groszy na jedzenie dla potrzebujących. W „spożywczaku” bochenek kosztuje ok. 1,5 zł, a to oznacza, że wraz z 29 znajomymi możemy zapewnić komuś kilka kromek tego pszennego wypieku.

Strona habitat.pl - KLIKNIJ reprezentuje fundację Habitat for Humanity – dobroczynną organizacją chrześcijańską, której celem jest pomoc niezamożnym rodzinom w zbudowaniu lub wyremontowaniu własnego mieszkania. Fundacja działa w 100 krajach, gdzie pomogła w stworzeniu 200 000 domów. Tym samym dała dach nad głową milionowi ludzi! Średnio co 24 minuty gdzieś na świecie powstaje nowy habitatowski dom! W Polsce do tej pory pomogli ponad 150 rodzinom.

Polecam także Pola Nadziei. Sadząc wirtualnego żonkila na sadzimynadzieje.pl - KLIKNIJ przeznaczamy złotówkę na rzecz Akademii Walki z Rakiem.

Jak widać buszując po Internecie można również zrobić coś pożytecznego dla innych. Jeżeli odwiedzimy każdą z wyżej wymienionych stron uzbieramy 2,15 zł dla potrzebujących. Codzienne wizyty miesięcznie dadzą 64,5 zł, a rocznie 774 zł! Tak niewiele wysiłku potrzeba, by uraczyć kogoś głodnego obiadem albo pomóc odnaleźć nadzieję. Może więc warto któryś z tych portali ustawić na stronę startową swojej przeglądarki i codziennie pomagać jednym kliknięciem? Nam zajmie to 5 sekund, komuś – bez przesady – może uratować życie. Warto klikać!!!

Paulina Aderek

Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .