W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Byłeś na lodowisku?

Paulina Garlej - w tym roku zdaje maturę

Magda M. jeździła na łyżwach w Promenadzie, na Torwarze odbyła się premiera nowoczesnej wersji „Romea i Julii”, a przed Pałacem można spotkać znajomych z całego miasta. Czy coś wielkiego wydarzyło się na lodowisku Białołęckiego Ośrodka Sportu przy Strumykowej 21? Nie! I to chyba właśnie stanowi o jego uroku.

Ogromnym plusem lodowiska na Nowodworach jest jego wielkość. Wielu mieszkańców Warszawy narzeka na brak przestrzeni na popularnych ślizgawkach, tymczasem duża przestrzeń czeka na wielbicieli łyżew pod samym domem! Ponadto dzięki specjalistycznej maszynie do odśnieżania lodu – tzw. Rolbie – wszystkie niedogodności są szybko usuwane i można jeździć bezpiecznie.

Jeśli chodzi o cennik – wypożyczenie łyżew wydaje się niedrogie – 6 zł. Dla porównania godzina jazdy na wypożyczonych łyżwach kosztuje 7 zł, zaś za każdą kolejną dołożyć należy po 5. Jednakże dość przykrym wydaje się fakt opłaty za wstęp, wynoszącej 5 zł dla osób poniżej 18. roku życia oraz 7 zł dla dorosłych. Jeśli ktoś posiada własny sprzęt będzie zapewne wolał pojeździć w centrum – bezpłatnie i do woli – niż wnosić dodatkową opłatę za przekroczenie lodowego progu.

Korzystnie natomiast wypadają godziny otwarcia – w tygodniu od 8 do 21, w weekendy i święta od 11 do 21. Godziny przerw technicznych są z góry ustalone, można sprawdzić je na stronie BOS-u, stąd nikt nie będzie rozczarowany dowiedziawszy się tuż po wejściu na taflę lodowiska, że trzeba odczekać pół godziny. To istotna przewaga nad ślizgawką przy PKiN – tam nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie marznąć przez 30 minut.

Plusem jest również lokalizacja. Pętla Nowodwory to dobry punkt komunikacyjny dla mieszkańców Tarchomina, Dąbrówki, Wiśniewa. Tym niemniej dotarcie tutaj zza Kanału Żerańskiego to wyprawa na pół dnia. Szkoda, że władze dzielnicy przez ostatnie dwa lata nie zrobiły nic, żeby uruchomić podobny obiekt w zielonej części dzielnicy, której powierzchnia zbliżona jest do sąsiedniego Targówka! – Przy tak mroźnej zimie jak tegoroczna wystarczyło odpowiednio zaadaptować przyszkolne boisko – mówi Natalka, czternastolatka z osiedla Derby. – Rodzice mówili mi, że kiedyś przy każdej szkole zimą „wylewano lodowisko”.

Cieszmy się jednak z tego, co mamy. I choć nasza lokalna ślizgawka nie mogłaby posłużyć za miejsce treningu dla łyżwiarzy figurowych, z pewnością jednak nie plasuje się na samym końcu w rankingu stołecznych lodowisk. Trafnie określono ją na jednym z forów internetowych: „Drożyzna, ale przynajmniej jest blisko.” Miłego ślizgania!

Paulina Garlej

Dodane przez Mickael
13:44 02.10.2015
Witam !Pojechałem rodzinką w gf3ry jedziłem nrtaach rozwaznie moze sie wywrf3ciłem i po powrocie nic nie dolegało mina tydzien , zaczeło mnie w lewej nodze bolec okolice kości srf3dstopia oraz kosci łodkowatej oraz kostki lewej po lewej stronie Byłem u ortopedy stwierdził na podstawie rgt ze jest bez zmian mozliwe jest stłuszczenie i mineło 3 tygodnie i dalej mi boli czy jest cos przeciwbf3lowego by nie szkodziło przełykowi lub jakies zastrzyki przeciwbf3lowe lub chodzic na jakąs rehabilitacjejestem osoba głuchą
Dodane przez Tamra
23:51 08.10.2015
Not long ago i ran into your website and aladery reading along. I think overall Avoid leave my first comment. I don’t understand what to detail except that I’ve enjoyed reading. Nice blog. My goal is to keep visiting this blog really often.
Dodane przez Claribel
04:05 09.10.2015
It\'s unusual for me to find simtehong on the web that is as entertaining and intriguing as what you\'ve got here. Your page is sweet, your graphics are outstanding, and what\'s more, you use source that are relevant to what you\'re saying. You\'re definitely one in a million, good job! http://lsilpf.com [url=http://oqtlauxw.com]oqtlauxw[/url] [link=http://frhnel.com]frhnel[/link]
Dodane przez Alessandro
10:24 09.10.2015
I have read a couple of the artilces on your site now, and I truly like your style of blogging. I tag it to my favorites internet site list and will be checking back soon. Pls visit my internet site as well and let me know what you think.
Dodane przez Heiner
07:09 10.10.2015
Kudos to you! I hadn\'t thgohut of that! http://bdjdsdxnmfn.com [url=http://fzwgrkxzg.com]fzwgrkxzg[/url] [link=http://amansapelbv.com]amansapelbv[/link]
Dodane przez Godi
11:31 22.12.2015
Deadly accurate answer. You\'ve hit the bulsleye!
Dodane przez Katherine
19:49 22.12.2015
I really col\'ndut ask for more from this article.
Dodane przez Thomas
01:38 23.12.2015
Super inoarmftive writing; keep it up. http://jjfwmmixtxp.com [url=http://wvokspolo.com]wvokspolo[/url] [link=http://gxlbneupwc.com]gxlbneupwc[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .