W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 Wybieraj i nie płać!

Marta Ferfet - studentka SGH, mieszka na Tarchominie, wolontariuszka Fundacji AVE, kandydatka do Rady Warszawy - lista nr 27, miejsce nr 4 (okręg wyborczy - Białołęka, Praga Północ)

– Jaka jest różnica między automatem telefonicznym a wyborami?

– W automacie najpierw płacisz, a potem wybierasz, a przy wyborach najpierw wybierasz, a płacisz później!

21 listopada będziemy decydować o naszej przyszłości na kolejne 4 lata. Mam nadzieję, że po tegorocznych wyborach nie będziemy musieli „płacić” za swoje decyzje!

Od 15 lat mieszkam na Białołęce. Stąd pochodzi moja rodzina, tutaj chodziłam do szkoły podstawowej i gimnazjum, tutaj mam najlepszych przyjaciół. Cenię Białołękę za specyficzny "mikroklimat”. Na każdym kroku tradycja i historia spotykają się u nas z postępem i nowoczesnością! To unikatowe połączenie!

Z drugiej strony życie na peryferiach wielkiej stolicy, to nie sielanka. Wie o tym chociażby ten, kto choć raz próbował w poniedziałek dojechać na 8 rano do innej dzielnicy Warszawy.

Czuję potrzebę zmian! Przede wszystkim brakuje na Białołęce miejsc na spędzanie wolnego czasu. Żeby spotkać się z przyjaciółmi na „kawę”, umówić do kina czy na kręgle muszę jechać na Targówek albo do Śródmieścia. W drodze na uczelnię codziennie rano stoję nierzadko blisko dwie godziny w długich korkach. Kiedy chcę wyjść z maleńką siostrzenicą na spacer, nie mam zbyt wielkiego wyboru. W piaskownicach leżą psie kupy, a ścieżki rowerowe nie zawsze kończą się w odpowiednim miejscu. Za inwestycjami mieszkaniowymi muszą iść także te dotyczące kultury i rekreacji! W Radzie Warszawy chcę zawalczyć o:

– „kulturalne klubokawiarnie”, w których można by napić się kawy, posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć wystawę – będę przekonywała, że miasto powinno pozyskać lokale od deweloperów i wynająć je na preferencyjnych warunkach działaczom społecznym i NGO. To tanie i efektywne rozwiązanie;

– znalezienie inwestorów, którzy chcieliby wybudować tutaj kino, kręgielnię…, czy stworzyć księgarnię z prawdziwego zdarzenia;

- ścieżki rowerowe łączące Tarchomin z Zieloną Białołęką, parki, skwery, bezpieczne place zabaw, skateparki, miasteczko ruchu rowerowego, ścieżki zdrowia, ścieżki edukacyjne…, dzięki którym Warszawa w pełni będzie mogła korzystać ze swoich zielonych płuc;

– aktywizację i zagospodarowanie brzegów Wisły wzdłuż wału oraz wykorzystanie walorów Kanału Żerańskiego;

– utworzenie kolejnego liceum i zadbanie o jego poziom, aby mogło stanowić autentyczną alternatywę dla prestiżowych szkół z innych dzielnic miasta.

Wiele problemów można rozwiązać na poziomie dzielnicowego samorządu, jednak kluczowe decyzje dotyczące strategicznych rozwiązań zapadają wyżej – właśnie w Radzie Miasta st. Warszawy. Dlatego kandyduję do tego organu. Chcę walczyć o lepszą Białołękę!

Jestem studentką III roku Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Mam szeroką wiedzę z ekonomii, prawa, polityki społecznej i gospodarczej, zarządzania. Od wielu lat jestem związana z Fundacją Ave i innymi organizacjami społecznymi. Działalność wolontariacka nauczyła mnie szukania dobrych i efektywnych rozwiązań oraz tego, że „chcieć znaczy móc”. Kandyduję z apolitycznej listy – daje mi to pewność, że nikt nie będzie za mnie podejmował decyzji! Moim atutem jest świeże, kreatywne spojrzenie na nasze wspólne problemy!

Kontakt: >br>
Tel. 508325440
martaferfet@gmail.com

Marta Ferfet

Dodane przez Janet
13:55 02.10.2015
that there is nothing much they can do and she has to come out of the coma on her own. By the grace of god so far her coiotindn is stable and that gives hope. So please do remember her and her family in your prayers. She is right now at the Vanderbilt Medical Center in Nashville, Tennesse.
Dodane przez Edoardo
23:04 08.10.2015
If your arlectis are always this helpful, \"I\'ll be back.\"
Dodane przez William
18:11 09.10.2015
I came, I read this article, I coneuerqd. http://bzirbaxc.com [url=http://ugprxw.com]ugprxw[/url] [link=http://hloknvfakfp.com]hloknvfakfp[/link]
Dodane przez Mikel
00:46 10.10.2015
Haelllujah! I needed this-you\'re my savior.
Dodane przez Mohamed
01:00 12.10.2015
Hello i am John i am in year3 and i am 7 years old and are class name is 3a and are school name is lark hall pimarry school and how is it like liveing in new castle how long have you been bloging .are class topic is health and fitness/ the army. http://jbpwakdw.com [url=http://fyflkobok.com]fyflkobok[/url] [link=http://nwolovwj.com]nwolovwj[/link]
Nick:

Wpisz komentarz:


- Wpisz liczbę z obrazka 99

Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .