W tym wydaniu

W następnym

  • Kapitan Żbik - James Bond PRL-u
  • Białołęckie pogotowie
  • Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

 

www.gazetaecho.pl www.gazetaecho.pl Forum Aveciarze

Polecamy

Aveciarz w Dobrych Pomyslach

 


Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią (Oscar Wilde)
OLA BORYCKA
Naczelna gazety. Autentyczna pasjonatka pisania, literatury, dziennikarstwa. Poza tym fanka kultury rosyjskiej i studentka lingwistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Nadworna gaduła, śmiejąca się niemal bez przerwy. Nie cierpi się nudzić, lubi być w centrum zainteresowania i ma słabość do mężczyzn (ale tylko inteligentnych!). Zawsze trzęsą jej się ręce i czasem ma problemy z koordynacją ruchową skutkiem czego siniaki nie schodzą jej z nóg. Mimo wszystko, o dziwo, lubiana.

Uśmiech wędruje daleko (James Joyce)
MAGDA CHORĄŻY
Dziennikarka „Aveciarza”, która do perfekcji opanowała sztukę przeprowadzania wywiadów. Studentka polonistyki UKSW. Energiczna, radosna, uśmiechnięta – potrafi skutecznie zarażać pozytywnym myśleniem. Swoje życie zawodowe chce związać z teatrem.

Im więcej posiadamy radości, tym doskonalsi jesteśmy (Baruch Spinoza)
MARTA FERFET
W Fundacji AVE działa od 10 lat. Jest posiadaczką licznych talentów muzycznych, dziennikarskich i organizatorskich, a swoim śmiechem potrafi rozweselić największego smutasa. Na co dzień studentka Szkoły Głównej Handlowej, po godzinach najbardziej szalona i spontaniczna wolontariuszka Fundacji. Nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż pięć minut. W „Aveciarzu” publikuje swoje felietony, a także przeprowadza ankiety.

Tylko mądrość umie się ukorzyć (Mikołaj Gogol)
MARCIN FERFET
Wszędzie go pełno, prawdziwa dusza towarzystwa. Świetny tancerz i zdobywca kobiecych serc. W „Aveciarzu” tryska pomysłami, służy kontaktami i pomaga w dystrybucji. Na co dzień przygotowuje się do matury i często kłóci się z siostrą.

Artysta jest twórcą piękna (Oscar Wilde)
PAULINA GARLEJ
Niepoprawna romantyczka, stale bujająca w obłokach. Nie znosi matematyki, kocha za to francuskie filmy. Poza tym uwielbia dobrze zjeść i ma słabość do wszystkiego, co słodkie. Swoją przyszłość wiążę z przeszłością – ma zamiar studiować historię. Do „Aveciarza” pisze relacje z ciekawych miejsc, recenzje oraz prezentuje pozytywne strony PRL-u.

Pisarz jest pisarzem, ponieważ pisze, a bynajmniej nie dlatego, że ma legitymację (Michaił Bułhakow)
KAMIL HYSZKA
Członek redakcji od października 2009, który mówi sam o sobie, iż chciałby kiedyś być kimś, o kim dzieci uczą się na lekcjach języka polskiego. Patrząc na lekkość jego pióra - nie mamy wątpliwości co do jego pojawienia się w programie nauczania.

U początku filozofii stoi zdziwienie (Arystoteles)
KLARA JANIEC
Miłośniczka mądrości, uwielbia zadawać trudne pytania. Wiecznie przebywa w świecie swojej wyobraźni, laureatka olimpiady filozoficznej, przez krótki czas radna Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka. Filozoficzna pasja dała jej umiejętność bardzo celnego opisywania rzeczywistości.

Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem (Phil Bosmans)
ANIA KAMIŃSKA
Znana powszechnie jako Dzia. Zapalona fotoreporterka z zacięciem malarskim. Wielbicielka kapeli rockowych, doskonały kompan na wszelakiej maści koncertach. Lubi śpiewać „sto lat” samej sobie. Znak rozpoznawczy: ręka przyklejona do twarzy ilekroć chce się zrobić jej zdjęcie.

Dobroć polega na szanowaniu i kochaniu ludzi bardziej niż na to zasługują (św. Paweł z Tarsu)
OLGA KAMIŃSKA
Liderka dystrybucji gazety, a poza tym oddana ratownicza WOPR, świetna słuchaczka, radosny kompan zabaw. Potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Uwielbiana przez wszystkich, pełna uroku i ciepła. Jedyna spośród uczestniczek spływu, która potrafi zdejmować kajaki z przyczepy. Ceniona zwłaszcza przez chłopców za niesłabnącą pogodę ducha i odwagę.

Młodzież staje się dorosła, gdy rozumie, że nie istnieją dorośli (Gilbert Cesbron)
ANIA KOŁAZIŃSKA
Optymistka z rozpoznawczym śmiechem, sięgającym najwyższych tonów. Fascynuje się językiem niemieckim. W redakcji od 2009 roku.

Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty (Emil Zola)
MARTA KOWALSKA
Uczennica liceum plastycznego. W przyszłości prawdopodobnie wzięty architekt, chwilowo nasz nadworny rysownik. Całkiem niespodziewanie okazało się, że posiada również talent literacki, od czasu do czasu publikuje więc swoje felietony.

Śpiew jest mową boską albo nie ma śpiewu (Leszek Kołakowski)
AGATA MANDAŁ
Wielbicielka muzyki gospel oraz saksofonu, o czym codziennie daje znać swoim sąsiadom. Wierna fanka gry The Sims oraz komunikatora internetowego ICQ. Jako prawie-magister anglistyki swoim językowym talentem wspiera ekipę „Aveciarza”. Ze względu na kolor włosów niekiedy pieszczotliwie nazywana „Rudą”.

Opanowanie to cecha, na którą można liczyć (John Steinbeck)
JANEK PEŁCZYŃSKI
Student budownictwa, amator fotografii, odpowiedzialny za komputerowy skład „Aveciarza” (w tym celu opanował sztukę obsługi tajemniczego „Quarka8”). Zawsze ma ochotę na „małe co nieco”, choć jest bardzo szczupły. Kiedy żartuje, to nawet ludzie bez poczucia humoru zaczynają się śmiać.

Dojrzałość to pewna mądrość życiowa oparta na wewnętrznej wolności (Małgorzata Foremniak)
TOMEK PRZYBOROWSKI
Pseudonim artystyczny – „Dzięcioł” - na cześć jednego z bohaterów popularnego reality show Big Brother. Człowiek, który nigdy nie przegapił godziny 12, ze względu na drugie śniadanie jadane zawsze o tej porze. Jedyny poważny w całej tej szalonej gromadce, służy często za szofera. Najczęściej kierowane do niego pytanie: „Dzięcioł, jesteś samochodem czy człowiekiem?” Zawsze ma przy sobie: plaster, wodę utlenioną, latarkę, jedzenie, proszki przeciwbólowe etc. Często przywozi „Aveciarza” z drukarni.

Ach, muzyka [...] to magia większa od wszystkiego, co my tu robimy! (Joanne K. Rowling)
DAMIAN ROBAK
Artysta z prawdziwego zdarzenia – autor tekstów i muzyki, przedstawiciel białołęckiego hip-hopa. Czujny obserwator dnia codziennego oraz tropiciel wszelkich absurdów. Jego felietony zyskały spore grono sympatyków.

Rower zrobiony, wszystko na cacy, / Znowu jedziemy - jesteśmy kozacy (James Joyce)
GRZEGORZ ROMANIK
Całe swoje życie poświęca ogromnej pasji - kolarstwu. Jeździ zawsze i wszędzie, niezależnie od warunków atmosferycznych, a swoją miłość do dwóch kółek wyraża w aktywnej walce o prawa rowerzystów. Jest jednym z inicjatorów Masy Krytycznej. "W cywilu" – student Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą (Honore de Balzack)
HELA SAŁASIŃSKA
Niewątpliwy cichy urok osobisty w połączeniu z pracowitością zaowocował niesamowitą powieścią tej młodziutkiej dziewczyny, od września 2009 uczennicy gimnazjum. Oprócz tego w wolnych chwilach spełnia się jako harcerka.

I trzeba być wielkim przyjacielem i mocnym przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę (Anna Frankowska)
AGNIESZKA WŁODKOWSKA
Mała ciałem, wielka duchem. Spiritus movens fundacji, sekretarz redakcji, fantastyczna organizatorka. Posiada autorską książkę telefoniczną z numerami do połowy świata. Osoba wyjątkowo troskliwa i opiekuńcza, o radosnym usposobieniu. Dla każdego znajdzie chwilę, pomimo że mąż zawsze znajdzie jej coś do roboty. Bez niej „Aveciarz” i Fundacja stanęłyby na głowie.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem (Gabriel G. Marquez)
BARTEK WŁODKOWSKI
Sprawca całego zamieszania, pomysłodawca, animator, „mobilizator”, organizator, mentor, szef… i wiele, wiele innych. Posiadanie tylu talentów można uznać za grzech (toż to czysta rozpusta!), niemniej nam się podoba, bo dzięki temu jest tak wiele do zrobienia. Jeżeli ktoś uważa, że aktywność nie jest w modzie i nic nie zmienia odsyłam do jego bogatego życiorysu. Jedyna wada: rzadko odbiera telefony. Ale przynajmniej czasem oddzwania. I krzyczy. Ale tylko w dobrej wierze.

Jeśli potrafisz śmiać się z siebie - to najlepszy dowód, że masz poczucie humoru (Molier)
LESZEK WŁODKOWSKI
Szef dystrybucji, człowiek o niesamowitym poczuciu humoru, chodzący uśmiech i dobry duch młodych dziennikarzy. Zawsze wspiera radosnym słowem i można śmiało określić go mianem niezastąpionego. Jeśli więc potrzeba dawki wiedzy na temat wojska lub życia w zgodzie z teściową, można śmiało pukać do jego drzwi.

Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju (Lew Tołstoj)
MAGDA ZARZYCKA
Specjalistka od wolontariatu, spraw społecznych, „pozytywnej strony mocy” i… graffiti. Wiecznie niewyspana, z nieco błędnym wzrokiem, ale zawsze wykonuje swoje zadania rzetelnie. Jedna z nielicznych spokojnych osób w całym tym szalonym redakcyjnym towarzystwie.

A czymże jest prawdziwa męskość, jeśli nie wymieszanymi w odpowiednich proporcjach klasą i szaleństwem? (Andrzej Sapkowski)
KUBA ZAWISTOWSKI
Ulubieniec żeńskiej części redakcji. Jego znakiem rozpoznawczym są bose stopy, ponieważ nie znosi butów. Zwinny, sprawny, porusza się jak kot, zwłaszcza po klatkach na Nowodworach czy Tarchominie, kiedy roznosi „Aveciarza”. Viceszef dystrybucji gazety. Choć małomówny jego zdanie zawsze jest brane pod uwagę.

Miał szczęśliwy śmiech dziecka, które jeszcze nie rozbiło talerza (Carlos R. Zafon)
KAROL ZAWISTOWSKI
Nigdy nie traci pogody ducha. Jego poczucie humoru znane jest wszystkim współpracownikom Fundacji. Rzadko wpada w złość, a smutny grymas to u niego widok nadzwyczajny. Powszechnie lubiany i podziwiany za niezwykłą afirmację życia. W Fundacji – ratownik WOPR, w redakcji zajmuje się dystrybucją.
Strona główna | Aktualny numer | Archiwum | Zgłoś temat | Redakcja | Kontakt .